Marka Yatırım Holding`den yeni bir hamle

14.09.2017 15:57

Son güncelleme : 15.09.2017 09:48

Marka Yatırım Holding, muhtemel bir sermaye artışı nedeniyle danışmanlık şirketi ile anlaşma yaptı.Yakın İzleme Pazarı'ndaki (Gözaltı Pazarı) Ansa Yatırım Holding'i bir üst pazara çıkarmayı başararak Borsa tarihinde bir ilke imza atan Mine Tozlu, yeni bir hamle için düğmeye bastı. Türk Ticaret Bankası'na talip olan ve bu kapsamda TMSF cephesinde girişimlere başlayan Mine Tozlu, şirketi daha iyi bir noktaya taşıyabilmek için sermayesini güçlendirmeyi hedefliyor. Bu kapsamda Marka Yatırım Holding, Kirchhoff Consult AG ile danışmanlık protokolü imzaladı.

KAP' yapılan açıklamada şirketin önümüzdeki dönemde yapılabilecek olan sermaye artışlarına ilişkin olarak Kirchhoff Consult AG ile anlaşma imzaladığı duyuruldu.

Şirketten KAP'a şu açıklama yapıldı:

"Şirketimiz Marka Yatırım Holding A.Ş. ile Almanya'da faaliyet gösteren Kirchhoff Consult AG (KC) arasında protokol imzalanmıştır.
Söz konusu protokol, Şirketimiz Marka Yatırım Holding A.Ş.'nin önümüzdeki dönemde muhtemel sermaye artışı işlemine ilişkin KC'nin danışman olarak hareket edeceği esasları belirlemektedir. KC, protokolde öngörülen 6 aylık bir dönem içerisinde, işlemin gerçekleştirilmesine yönelik olarak uygun yatırımcı araştırması yapacak, potansiyel yatırımcılar ile iletişimde bulunacak ve işlemin gerçekleştirilmesi için gereken azami çabayı gösterecektir. Protokolde öngörülen 6 aylık süre sona erdiğinde, halen potansiyel yatırmcılar ile devam eden pazarlıkların bulunması halinde, söz konusu protokolün süresi, devam eden pazarlıkların en sonuncusunun tamamlanması için gerekli olan süre kadar kendiliğinden uzayacaktır. KC ile yapılan protokol kapsamında, potansiyel yatırımcılardan 150 milyon euroya kadar bir kaynak sağlanması hedeflenmektedir."

YATIRIMCI MAĞDURİYETİ GİDERİLDİ

Bu arada, Gözaltı Pazarı'na atıldığı için fiyatı 25 kuruşa kadar gerileyen hisseler D Grubu'ndan B Grubu'na yükselince 2 liranın üzerine çıktı ve binlerce yatırımcının da mağduriyeti giderilmiş oldu. Kar etmeye başlayan ve sermayesini güçlendiren Marka Yatırım Holding'in yeni projelerle kamuoyunda isminden çok fazla söz ettirmesi bekleniyor.

17:59118.400
Değişim :  0,99% |  1.164,59
Açılış :  117.844  
Önceki Kapanış :  117.235  
En Yüksek
118.956
En Düşük
117.495