TOBB Başkanı: Kazanımların temelinde istikrar var

11.05.2018 16:03

Son güncelleme : 13.05.2018 13:26

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye`nin son yıllarda elde ettiği tüm kazanımların temelinde güven ve istikrarın yattığını söyledi.AA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesinde 10, 20 ve 30 yıldır hizmet veren oda ve borsa başkanlarına şeref belgesi takdim edilmesi nedeniyle TOBB İkiz Kuleler'de tören düzenlendi. 
 
TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, tarihi bir başarı elde edilen istihdam seferberliğinin Erdoğan'ın himayesinde gerçekleştirildiğini hatırlatarak, "Verdiğiniz destekle 1 milyon 500 bin ilave istihdam sağladık." ifadesini kullandı. 
 
Hisarcıklıoğlu, oda ve borsa camiasının istihdamın yanı sıra finansmanda da farkını gösterdiğine işaret ederek, bu anlamda Erdoğan'ın faizlerin düşürülmesi yönündeki çağrısına ilk ve en somut katkıyı oda ve borsaların verdiğini bildirdi.
 
"HEP DAHA FAZLA ÜRETİM VE İSTİHDAM İÇİN ÇALIŞTIK"
 
TOBB olarak KOBİ'lere nefes kredisi sağladıklarını ve Türkiye'nin Otomobili Projesi'nde somut adımlar atmaya başladıklarını anlatan Hisarcıklıoğlu, "Allahıma şükürler olsun ki bu camia, üzerine aldığı tüm görevleri yerine getirdi, getirmeye de devam edecek." değerlendirmesinde bulundu.
 
Hisarcıklıoğlu, sadece günü kurtarmak, mevcutla yetinmek gibi bir anlayışta olmadıklarının altını çizerek, "Hep daha fazla üretim, yatırım, istihdam ve ihracat için çalıştık, çalışıyoruz. Her alanda yeni ve çok daha büyük hedeflere ulaşmak için gayret gösteriyoruz. Bu camianın mensupları, yaşadıkları sıkıntılara rağmen, her sene daha çok iş, daha çok aş sağlıyor. " dedi.
 
"GÜVEN VE İSTİKRARIN DEĞERİNİ BİLİYORUZ"
 
Rifat Hisarcıklıoğlu, küresel risklerin hem iktisadi hem de coğrafi olarak yeniden arttığı bir dönemden geçildiğine dikkati çekerek, bazı çevrelerin terör örgütlerini kullanarak Türkiye'yi zor duruma düşürmek istediklerini söyledi. 
 
Tüm bunlara karşı içeride safları sıklaştırmaları gerektiğini vurgulayan Hisarcıklıoğlu, şunları kaydetti:
 
"Türkiye'nin son yıllarda elde ettiği tüm kazanımların temelinde güven ve istikrar yatıyor. TOBB camiası olarak bunların değerini çok iyi biliyoruz. Zira özellikle 1990'larda güven ve istikrar kaybolduğunda ne sıkıntılar yaşadığımızı unutmadık. Güveni ve istikrarı muhafaza etmeliyiz ki ekonomide yeni bir atılım daha başlatabilelim." 
 

18:0596.032
Değişim :  0,78% |  745,65
Açılış :  95.462  
Önceki Kapanış :  95.286  
En Yüksek
96.583
En Düşük
95.314