Karavil grup Akdeniz’de buluştu

26.04.2018 15:33

Son güncelleme : 27.04.2018 11:12

Dünyanın ve Türkiye`nin en önemli yatırım grupları arasında yer alan Karavil Grubun Türkiye ve yurt dışı bayileri Antalya`da bir araya geldi.Aziz FİDANCI/Antalya

Yorucu iş temposundan bir nebzede olsa ara veren bayiler Akdeniz’in serin sularına kendilerini teslim ederek, huzurlu bir tatil olanağı buldular. Limak otelde bayilerle bir araya gelen Karavil Grup yöneticileri hem geleceğe dair yatırım planlarını masaya yatırdı hem de 4 gün ortak tatil yapma imkanı buldu.Antalya'da yapılan Karavil Grup bayiler toplantısın Yönetim Kurulu Başkanı Halim Karavil, Başkan Vekili Ahmet Karavilile, Türkiye'nin birçok bölgesinde yer alan bayiler ile yurt dışındaki bayi temsilcileri bir araya geldi.
,


Gelece dair yatırım planlarının görüşüldüğü ve aynı zamanda da tatil imkanının bulunduğu bayiler buluşması sırasında Milliyet'e açıklamalarda bulunan Karavil Grup Yönetim Kurulu Başkanı Halim Karavil, Türkiye genelinde geçen yıl inşaat sektöründe yüzde 5 oranında bir büyümenin gerçekleştiğini, Doğu ve Güneydoğu'da ise bu rakamın daha yükseklerde olduğunu söyledi.

Doğu ve Güneydoğu bölgesinin yatırım konusunda muazzam bir potansiyele sahip olduğunu kaydeden Karavil, "Bölgemizin Büyükşehirleri Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Kahramanmaraş, Mardin, Malatya, geçen yıl sektörel bazda olumsuz söylentilere rağmen inşaat sektöründe yüzde 11 oranında bir büyüme gerçekleştirdi. Bu oran geçen yıl Türkiye ortalamasının iki katından fazladır" dedi.

Doğu ve Güneydoğu'nun diğer bölgelere göre kıyaslandığında birçok büyükşehiri geçerek yatırımda geçen yıl yüzde 13 oranında büyüdüğünü ve bunun da Doğu ve Güneydoğu'nun ne kadar dinamik olduğunun bir göstergesi olduğunu ifade eden Karavil, "İş dünyasında ve yatırımda gelecekte yerimizin ne kadar önemli olduğunu vurgulaması açısından bu çok önemlidir" şeklinde konuştu.DOĞU VE GÜNEYDOĞU DİNAMİK VE BÜYÜMEYE MÜSAİT

Bölgenin iş alanında ve yatırımda büyümeye müsait olduğunu kaydeden Karavil, "Genç bir nüfusa sahibiz. Burada yetişen bireyleri üretime katma gayreti içindeyiz. Genç nüfusumuzu ve geleceğimizi göz önünde aldığımızda, üretim ve yatırım konusunda duraksamaksızın ne kadar çalışmaya ihtiyacımız olduğunu fark ediyoruz" dedi.

Yapı sektöründe bims, alçı, yapı kimyasalları, alçı plaka, profil, kalsit, su bazlı ürünler, karopen ve EPS gibi ürünleri fabrikalarında üreterek  son 9 yılda belli bir yol kat ettiklerini ifade eden Halim Karavil, "Son 9 yıldır inşaat sektörünün ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Bazen talebe yetişemiyoruz" şeklinde konuştu.

Karavil Grup içinde yer alan şirketlerden Karlis'in 2016'da yüzde 24, Asvil'in yüzde 20 ciro artış Sağladığını, geçen yıl ise Karlis'in yüzde 30, Asvil'in ise yüzde 27 artış sağladığını ve bu büyümenin bu yıl da artarak devam edeceğini belirten Halim Karavil, "2018 yılından beklentilerimiz geçmiş iki yılın verilerini göz önünde bulundurduğumuzda daha yüksektir" dedi.

Karlis ve Asvil şirketlere bağlı bayi temsilcileriyle yapılan toplantıda da bir konuşma yapan Halim Karavil, "Bizlerin bir şiyarı, bir hedefi vardı; inanıyoruz ki o hedef doğrultusunda bölgemize ve ülkemize yakışır bir şekilde  yerine getirmeye çalışıyoruz ve çalışacağız. Karavil olarak  bir şeyin farkındayız bölgemiz en güzel ve en özel şeyleri hak ediyor. Bizler bu bağlamda yaptığımız her işi canı gönülden tüm samimiyetimizle yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Bölgemizin ve ülkemizin hak ettiği en hızlı bir hizmeti  ve en kaliteli bir şekilde değerli halkımıza sunmaya kararlıyız. Elbette bu iş kendi içerisinde çok meşakkat , düşünme ve enerji isteyen bir iştir. Tabi ki bizler de bunun farkındayız enerjimizin ve birikimlerimizin hepsini bugüne kadar yaptığımız gibi bölgemiz ve ülkemiz için kullanmaya kesinlikle ve kesinlikle kararlıyız" şeklinde konuştu.

Başarının büyüklüğü mücadelenin zorluğu ile ölçüldüğünü ifade eden Karavil, "Dünyada yenilenmeyen bir firma yenilmeye her zaman mahkumdur. Teknolojiyi kullanarak, mücadele ederek ve yenilenerek hep birlikte büyüyeceğiz. Daha çok çalışacağız, daha çok üreteceğiz. Şimdiye kadar vermiş olduğumuz mücadelede siz değerli bayilerimizle başarıya ulaşmanın mutluluğu içindeyiz" dedi.

Halim Karavil, daha sonra Türkiye'nin değişik bölgeleri ile yurt dışından gelen bayilere Karavil Grub'un vaz geçilmezleri olarak şunları sıraladı:

Güven

Güven, Karavil Grup olarak en önemli değerimizdir. Tüm grup şirketlerimizde güven odaklı hareket ederek ticari ilişkilerimizi sürdürmekteyiz. Güvenirliğimizi her şeyin önünde tutar, hiçbir maddi menfaate feda etmeyiz. Güven odaklı ilişkilerimiz bizi biz yapan temel taşlarımızdandır.

Kalite

Günümüz pazar şartlarında alternatifi olmayan “Kalite” ve “En iyi Yatırım Kalitedir” anlayışı tüm şirketlerimizin üretimdeki ana prensibidir. Rekabette her zaman ayırt ediciliği benimseyen Karavil Grup şirketleri yüksek kaliteli ürün ve hizmetlerle sektördeki farkını yansıtmaktadır.

Çevre

Karavil Grup şirketleri çevrecidir. Yaşam için insan ve doğanın en önemli etken olduğuna inanır, çalışmalarımızda çevreye ve doğaya azami hassasiyet gösteririz.

Dinamik

Günümüzde değeri daha da artan “Zaman" kavramı tüm şirketlerin en önemli konusu haline gelmiştir. KaravilGrupşirketleri dinamizmini her geçen gün artırarak iş birliği içinde olduğu şirketlere hızlı çözümler üreterek zaman kazandırmayı hedeflemektedir.

Müşteri Odaklı

Karavil Grup şirketleri değişen müşteri ihtiyaçları, eğilimler ve piyasa koşullarına bağlı olarak her koşulda yüzde 100 müşteri memnuniyetini hedefler.

Yenilikçi

Sektöründe Türkiye lideri olmayı hedefleyen Karavil Grup kendisine, iş ortaklarına ve tedarikçilerine kalıcı değerler yaratmanın yolunun yeni ve yaratıcı fikirlerden geçtiğini bilir, çalışma ortamını ve çalışanlarının profesyonel gelişimini bu yönde destekler.

Lider

Şirketlerimiz yaptığı her işte lider olmayı hedefler. Bunun için hepimiz gerçek bir lider gibi kararlılıkla çalışır, çalışma arkadaşlarımız ve paydaşlarımızı motive ederiz.

'Klasik olanın dışına çıktık'

Bayi toplantısında konuşan Yönetim Kurulu Başkan vekili  Ahmet Karavil de, yaptıkları her işi can-ı gönülden tüm samimiyetle yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini belirterek, "Diyarbakır'da bu işlere başlarken önümüze büyük hedefler koyduk. Bizler klasik olan her şeyin dışında bir şeyler yaratmak, hayata geçirmek istedik. Ve bunu da kısa sürede başardık. Bundan sonra da kaliteli bir şekilde halkımıza hizmet sunmaya kararlıyız" dedi.
 


18:05103.072
Değişim :  0,61% |  624,54
Açılış :  102.707  
Önceki Kapanış :  102.447  
En Yüksek
103.258
En Düşük
102.309