***BIMAS***BİM BİRLEŞİK MAĞAZALAR A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

14.04.2016 15:14

***BIMAS***BİM BİRLEŞİK MAĞAZALAR A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

Ortaklığın Adresi : Abdurrahman Gazi Mah. Ebubekir Cad., No:73 Sancaktepe - Istanbul
Telefon ve Faks Numarası : 216 - 5640303 / 216 - 3117978
E-posta adresi : ircontact@bim.com.tr
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks Numarası : 216 - 5640346 / 216 - 5640347
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır
Özet Bilgi : Yönetim Kurulu Görev Dağılımı, Yönetim Kurulu Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı'nın Aynı Kişi Olma Gerekçesi


AÇIKLAMA:
Yönetim Kurulu'nun 14 Nisan 2016 tarihli kararında

13 Nisan 2016 tarihli Olağan genel kurul toplantısı sonrası şekillenen Yönetim Kurulu'nda görev dağılımı belirlenmiştir. Buna göre Mustafa Latif Topbaş Yönetim Kurulu Başkanı ve Mahmud Pyarali Merali Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak atanmışlardır.

Sermaye Piyasası Kurulu Kurumsal Yönetim İlkeleri 4.2.6. maddesi gereğince Yönetim Kurulu Başkanı ile İcra Kurulu Başkanı'nın aynı kişi olması durumunda, bu hususun gerekçesinin kamuya duyurulması gerektiği belirtilmiştir. Şirketimizde Yönetim Kurulu Başkanı aynı zamanda İcra Kurulu Başkanlığı görevini de yürütmekte olup bu durum, Şirket'in, karar alma süreçlerinde daha hızlı ve etkin hareket edebilmesi ve daha dinamik bir organizasyon yapısının oluşması sebebiyle tercih edilmiştir.

Kamuoyuna duyurulur.

İşbu açıklamamızın İngilizce çevirisi aşağıda yer almakta olup, açıklama metinlerinde herhangi bir farklılık olması durumunda Türkçe açıklama esas kabul edilecektir.

English Statement - English version of the disclosure statement is as follows. In the event of a contradiction between the Turkish and English versions of this public disclosure, the Turkish version shall prevail.

ANNOUNCEMENT

According to the Board of Directors resolution dated 14 April 2016

Distribution of tasks has been made in the Board of Directors formed upon the Ordinary General Assembly held on 13 April 2016. Hereunder, Mustafa Latif Topbaş has been appointed as the Chairman and Mahmud Pyarali Merali has been appointed as the vice chairman of the Board of Directors.

As per the Corporate Governance Communiqué of the Capital Markets No: 4.2.6., in case of that Chairman of the Board of Directors and Chief of Executive Board are the same person, the justification has to be made public. In order to make the company's decision making processes more efficient and to foster a more dynamic organizational structure, our company has preferred to have the same person holding both positions.

Respectfully submitted.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.


http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=523796


BIST
18:0595.286
Değişim :  0,00% |  0,00
Açılış :  96.501  
Önceki Kapanış :  95.286  
En Yüksek
96.732
En Düşük
95.099