***LKMNH*** LOKMAN HEKİM ENGÜRÜSAĞ SAĞLIK, TURİZM, EĞİTİM HİZMETLERİ VE İNŞAAT TAAHHÜT A.Ş.( Haber ve Söylentilere İlişkin Açıklama

16.02.2018 16:31

***LKMNH*** LOKMAN HEKİM ENGÜRÜSAĞ SAĞLIK, TURİZM, EĞİTİM HİZMETLERİ VE İNŞAAT TAAHHÜT A.Ş.( Haber ve Söylentilere İlişkin Açıklama )

İlgili Şirketler []
İlgili Fonlar []
Türkçe
Haber veya Söylentilere İlişkin Açıklama

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Hayır (No)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
-
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)
Bildirim İçeriği

Açıklamalar

                   Acıbadem Sağlık Grubunun Borsa kotundan ayrılması sonrasında yaklaşık 7 yıldır özel sağlık sektöründe tek şirket olarak işlem gördüğümüz Borsa İstanbul A.Ş. işlem platformuna aynı sektörden ikinci bir şirketin gelmesi bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Hem halka arzı gerçekleşen şirkete hem de paydaşlarına hayırlı olmasını temenni ederiz.
Ancak, halka arz törenine müteakip yapılan bir televizyon canlı yayınında, halka arzı yapılan şirketin Yönetim Kurulu Başkanı'nın kendisine sektörle ilgili sorulan bir soruya şirketimize atfen verdiği cevapta "….Sadece bir hastanesi olan çok küçük bir grup var, grup değil de bir hastane var biliyorsunuz…" şeklinde talihsiz bir beyanatta bulunduğu görülmektedir.
Belirtmek isteriz ki
Lokman Hekim Sağlık Grubu sektördeki 22 yıllık tecrübesiyle, Ankara'da 3 hastane, 1 tıp merkezi, Van'da 2 Hastane, Erbil'de 1 tıp merkezi olmak üzere toplam 5 hastane, 2 tıp merkeziyle 649 yatak kapasitesi ve 2000'in üzerinde çalışanıyla hizmet sunduğu Van ve Ankara'nın sektör lideri olarak faaliyetlerini başarılı bir şekilde sürdürmektedir.
Paylaşarak sağlıklı büyüyen grubumuz temettü politikası ve hisse geri alım politikası ile yatırımcılarının yanında yer almayı ilke edinmiştir.
Sayın Yönetim Kurulu Başkanı'nın Şirketimiz ile ilgili beyanatının kendisine yeterli bilgi verilmemesinden bir başka deyişle bilgisizlikten kaynaklandığını düşünmekteyiz.
Sadece Şirketimiz özelinde değil halka açık herhangi bir şirket ile ilgili beyanatta bulunurken birden çok paydaşın hak ve hukuku ile ilgili konuşulduğunun unutulmaması gerektiğini hatırlatmak isteriz.
Şirketimizin operasyonel büyüklüğü ve finansal başarısı ortada iken hem alaycı bir üslupla hem de bilgisizce sarfedilen bu sözleri "talihsiz bir beyanat" olarak niteliyoruz.
Bu vesileyle Borsa ailesine yeni katılan sağlık sektörü şirketine başarılar dileriz,
Yatırımcılarımızın ve Kamuoyunun bilgilerine sunarız. 

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/660505


BIST
18:05100.339
Değişim :  -1,56% |  -1.591,30
Açılış :  102.097  
Önceki Kapanış :  101.930  
En Yüksek
102.142
En Düşük
100.031