`Çarpık kentleşme, bir gencimizin hayatına mal oldu`

10.07.2015 12:01

Son güncelleme : 10.07.2015 13:41

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, çarpık kentleşmenin bir gencin hayatına mal olduğunu söyledi.Ulus Rüzgarlı sokakta yaşanan kanlı olay sonrasında yazılı açıklama yapan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Şehirlerimizdeki çarpık yapılaşmaya çözüm bulamayanlar yanlış düzenlemelerle bir esnaf gencimizin hayatını kaybetmesine sebep oldu. Her iki ailenin de ocağına ateş düştü. Bu olaydan binlerce esnaf tedirgin oldu.
 
Camia olarak çok üzgünüz. Genç kardeşimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Acilen yanlış olan düzenlemenin kaldırılması için yetkililere sesleniyorum” dedi.

“YANLIŞ UYGULAMA HER KENTTE ESNAFI RAHATSIZ EDİYOR”

İnsanların araçlarını kapısının önüne park edememesinin yada yüksek park ücreti talep edilmesinin mantıkla bağdaşmadığını söyleyen Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “ Esnafın işyerine malını indirmek için yanaşan kamyondan, lokantasına gelenden, muayeneye gelenden, alışverişe gelen müşterisinden bile park ücreti talep edilmesi anlaşılır gibi değil.
 
Park sorununun çözümü, insanları yasaklarla çileden çıkarmak değildir. Kendi dükkanının, evinin önüne park edemeyen nereye gidecek? Türkiye’nin her yerinde bu yanlış uygulamanın kaldırılmasını söylemekten dilimizde tüy bitti” ifadesini kullandı.
17:5891.157
Değişim :  0,51% |  459,91
Açılış :  91.032  
Önceki Kapanış :  90.697  
En Yüksek
91.419
En Düşük
90.591