PwC’nin yıllık geliri 35,4 milyar dolara ulaştı

07.10.2015 12:01

Son güncelleme : 07.10.2015 12:33

PwC, 30 Haziran 2015 tarihinde sona eren mali yılda toplam 35,4 milyar dolarlık küresel brüt gelir elde ettiğini açıkladı.Sabit döviz kuru oranlarında toplam küresel gelirlerinde yüzde 10’luk büyüme gösteren PwC böylelikle son sekiz yılın en yüksek büyüme oranını yakaladı. 
   
PwC Küresel Başkanı Dennis M. Nally "Küresel iş ortamı, kırılgan ekonomik tablo, pek çok belirsizliğe neden olan jeopolitik konular ve profesyonel hizmetler pazarındaki yıpratıcı rekabet nedeniyle çok zorlu koşullarını sürdürüyor. Tüm bu zorluklara rağmen PwC şirketleri, olağanüstü bir performans ile ortalama %10 oranında büyüdü ve toplam global gelirlerini ilk kez 35 milyar doların üzerine çıkardı" açıklamasında bulundu. 
   
Dennis M. Nally şu değerlendirmelerde bulundu:
   
“Son sekiz yılda elde ettiğimiz bu en yüksek büyüme oranını, en iyi yetenekleri aramıza almak, hizmetlerimizin kalitesini ve data
analizi gibi yaratıcı yeni ürün teklifleri geliştirmek için yaptığımız ciddi ve akıllı yatırımlara borçluyuz. Aynı zamanda ana faaliyetimizi genişletmek ve tamamlamak için kilit önemde stratejik satın alımlar yapmaya da devam ettik. Teknoloji, hayatlarımızı ve tüm iş kollarını her yönüyle değiştirirken biz de müşterilerimize en güncel ve en iyiyi sunmak için Google gibi piyasa liderleriyle işbirliği içinde çalışıyoruz.”

   
TÜRKİYE’DEKİ 35. YILIMIZDA SEKTÖRÜN LOKOMOTİFİYİZ

   
PwC Türkiye Başkanı Haluk Yalçın PwC’nin en güçlü profesyonel hizmetler markası olduğunu dile getirirken şunları söyledi:
  
“Bu ünümüzü tüm dünyadaki eşsiz yetenek havuzumuzun en değerli parçaları olan çalışanlarımızın tükenmez enerjilerine, üstün gayretlerine ve tartışılmaz kalitesine borçluyuz. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizdeki 35.yılımızda sayıları 1500’e ulaşan PwC çalışanları olarak toplumda güven unsuru olmak ve önemli sorunlara çözüm üretmek uğraşındayız. Önümüzdeki 10 yılın en yüksek potansiyele sahip gelişen ekonomilerinden biri olan Türkiye’nin geleceğe koşusunda iş dünyasının tüm paydaşları ve ülkemize değer katmak için var gücümüzle çalışıyoruz.”

   
STRATEJİDEN UYGULAMAYA GİDİŞİN ÖNCÜSÜ PWC

   
Dennis M. Nally önümüzdeki dönem beklentileri ile ilgili şunları söyledi:
   
“Gurur duyacak daha pek çok şey var ve bence 2016 mali yılına girerken üzerine önemli birçok başarı inşa edebileceğimiz güçlü bir ivme yakalamış durumdayız. Tüm hizmet alanlarımız ve coğrafi bölgelerimiz büyüyor ve Booz & Company'nin (şimdiki adıyla Strategy&) satın alımı da kapasitemizi önemli ölçüde genişletti. Ve artık stratejiden uygulamaya uzanan tüm hizmetleri sağlayabilmek konusunda öncü şirket konumundayız. Geçtiğimiz yıl katılan çalışanlarımızla 208 bin kişiye ulaştık ve paydaşlarımızın çeşitlenen taleplerini karşılayabilmek için önümüzdeki dönemde daha çok ülkede, daha geniş bir yetenek yelpazesi ile, kapasitemizi daha da arttıracağız.”

17:5891.157
Değişim :  0,51% |  459,91
Açılış :  91.032  
Önceki Kapanış :  90.697  
En Yüksek
91.419
En Düşük
90.591