`Yunanistan çözümü yeniden yapılandırma içermeli`

09.06.2015 11:48

Son güncelleme : 09.06.2015 12:43

JPMorgan Asset Management, Yunanistan krizine yönelik en iyi çözümün yeniden yapılandırma içermesi gerektiğini belirtti.JPMorgan Asset Management, Yunanistan krizine yönelik en iyi çözümün yeniden yapılandırma içermesi gerektiği değerlendirmesinde bulundu.

JPMorgan Asset Management stratejisti Maria Paola Toschi, Yunanistan ile kreditörleri arasında varılacak herhangi bir anlaşmanın temerrüdü veya yeniden yapılandırmayı içermesi gerektiğini belirtti. Toschi, bunun gerekli reformların kısa vadeli etkilerinin bir kısmının dengelenmesine yardımcı olabileceğini ifade etti.

JPMorgan Asset Management stratejisti konu ile ilgili raporunda, “Borçların yeniden yapılandırmasının yakın vadede olumsuz etkileri olabilir. Ancak bu uzun vadede daha iyi bir çözümdür. 2015’te veya ilerleyen zamanlarda yapılacak yeni müzakerelerden doğacak riskleri azaltabilir. Anlaşma sağlanması ekonomideki kötüleşme dikkate alındığında Yunanistan için iyi haber olur. Avrupa için ise para birliğinin yeniden lanse edilmesi ve yatırmaların yeniden başlatılması gibi daha önemli meselelere odaklanılması bakımından olumlu olur. Yunan piyasaları Avrupalı denklerine göre daha fazla zarar gördü. Piyasalar pozitif bir sonuca işaret etse de mevcut durum potansiyel yatırımcıları vazgeçirebilir” değerlendirmesini yaptı.

Toschi, tarafların uzlaşı arayışında olmaları dolayısıyla Yunanistan’ın eurodan çıkma ihtimalinin düşük olduğunu dile getirdi.

17:5891.157
Değişim :  0,51% |  459,91
Açılış :  91.032  
Önceki Kapanış :  90.697  
En Yüksek
91.419
En Düşük
90.591