`590 kişi gözaltına alındı`

25.07.2015 12:08

Son güncelleme : 25.07.2015 14:16

Başbakan Ahmet Davutoğlu yaşanan terör olayları ve düzenlenen operasyonlar hakkında açıklama yaptı.Yaşanan terör olayları ve düzenlenen operasyonlar ile ilgili açıklamalarda bulunan Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Bütün gece 22 ilde süren operasyonlarda, bir önceki 302 terör unsurunun gözaltına alınması üzerine dün gece de 288 terör unsuru, her üç terör örgütüne mensup unsur, polis ve jandarmalarımız tarafından gözaltına alındı.

Şu anda 590 terör örgütüyle iltisaklı, potansiyel tehdit eden unsur gözaltına alınmış durumdadır." dedi. Başbakan Ahmet Davutoğlu sözlerine şu ifadelerle devam etti:

"Kamu düzeni söz konusu olduğunda Türkiye, demokratik bir devlet olduğu gibi demokratik hukuk devletidir ve hukuk dışına çıkan her eylem mutlaka cezalandırılacaktır. Hiçbir suçta faili meçhul bırakılmayacaktır, onun için Ceylanpınar'da dolaylı, doğrudan iltisaklı herkes gözaltına alınmıştır, alınmaya devam edilecektir. Kimin burada bir parmağı varsa o iki polisimizi alçakça şehit edenlerin hepsinin hesabı sorulur.” Operasyonlar hakkında açıklamalar yapan Davutoğlu, "Bu noktasal bir operasyon değildir, bir süreçtir. Türkiye'yi tehdit sürdüğü sürece de devam edecektir, tehdit unsurları bir şekilde Türkiye'ye başkaldırdıklarında da en sert şekilde mukabele edecek şekilde hazırlıklarımız vardır. Bütün vatandaşlarımızın huzur ve sükun içinde devlete ve hükümete güven duygusuyla hareket etmelerini rica ediyorum" dedi.

BARZANİ İLE TELEFONDA GÖRÜŞTÜ

Bu arada Başbakan Ahmet Davutoğlu Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesud Barzani ile telefon görüşmesi yaptı. Davutoğlu'nun terörle mücadele konusunda yürütülen operasyonlarla ilgili bilgi verdiği açıklandı. Irak Kürt Bölgesel Yönetimi dahil tüm bölgesel yönetimlerle işbirliğinin önemine vurgu yapan Davutoğlu, "Bölge güvenliği için tüm ortaklarla işbirliği önemli" dedi.

 

17:5891.157
Değişim :  0,51% |  459,91
Açılış :  91.032  
Önceki Kapanış :  90.697  
En Yüksek
91.419
En Düşük
90.591