Bir `Leonardo da Vinci` kolay yetişmiyor!

02.06.2015 11:45

Son güncelleme : 03.06.2015 10:07

Anaokuldan üniversiteye İtalyanca eğitim veren İTA Okulları Leonardo da Vinci`nin aldığı eğitime çok benzer bir eğitim veriyor. İTA Okulları öğrencilerine baleden müziğe, sanat tarihinden robotik derslerine uzanan çok yönlü bir eğitim imkanı sunuyorAnaokuldan üniversiteye İtalyanca eğitim veren İTA Okulları; öğrencilerine baleden müziğe, sanat tarihinden robotik derslerine uzanan çok yönlü bir eğitim veriyor.

Leonardo da Vinci'yi nasıl bilirsiniz? Hemen söyleyelim:

Rönesans döneminde yaşamış İtalyan hezarfen, döneminin önemli bir düşünürü, mimarı, mühendisi, mucidi, matematikçisi, müzisyeni, heykeltıraşı, botanisti, jeoloğu, kartografı, yazarı ve ressamıdır.

Leonardo da Vinci, okulda karmaşık matematik formüllerini ezberleyen, sırtında kalın kitaplar taşıyan, ezberleyemediklerini küçücük yazılarla kopya kağıdına yazan bir öğrenci olamadı hiçbir zaman...

10 yaşındaki küçük Leonardo'yu tarihin en büyük bilim adamlarından biri yapan şey, dünyayı gözlemleyerek, merak ederek, araştırarak, eğlenerek öğrenmesiydi. 10 yaşına dek kuşların kanadını, mutfakta mayalanan yoğurdu gözlemleyen, yazı yazmayı öğrenmeden önce resim sanatında ilerleyen bir çocuktu Leonardo...

Günümüzde İTA Okulları’ndaki tüm çocuklar, Leonardo da Vinci'nin aldığı eğitime çok benzer bir eğitim alıyor. Öğrenciler anaokuldan üniversiteye uzanan tüm eğitim hayatları boyunca, İtalyanca ve İngilizce'den oluşan çift dilde eğitimin çok ötesinde, bambaşka bir eğitim anlayışıyla yetiştiriliyor.

İTA Okulları’nda öğrenciler, İtalyanca konuşmaya başlamadan önce İtalyanca şarkı söylemeyi öğrenir. Bir başka deyişle, bir dili öğrenmeden önce o dilden keyif almayı öğrenirler. Nitekim geçtiğimiz yıl İTA Okulları’nda eğitim ve öğrenime başlayan öğrenciler, İtalyan öğretmenleriyle birlikte mozzarella peyniri yapmayı, ünlü bir İtalyan restoranında hamurunu açıp, pizza yapmayı da öğrendiler.

Tıpkı Leonardo gibi deneyimleyerek, keşfederek ve oynayarak eğlenceli bir şekilde öğrenen öğrencilerimiz, Türkiye’deki anaokulda başlayan öğrenim hayatlarını, ITA Okulları’nın sağlayacağı denklik sayesinde İtalya’daki üniversiteye kadar sürdürebiliyorlar.

İTA Okulları’nda öğrenciler, onları eşsiz kılan kişiliklerini, yeteneklerini ve ilgi alanlarını keşfetmelerini sağlayacak bir eğitim anlayışı doğrultusunda eğitiliyorlar. Bu nedenle de müzik enstrümanlarını çalmayı, görsel sanatları, satranç oynamayı, drama sanatlarını, yoga yapmayı, seramik atölyesinde kile şekil vermeyi ve dans etmeyi öğreniyorlar.

Kısacası, bir Leonardo kolay yetişmiyor!

17:5891.157
Değişim :  0,51% |  459,91
Açılış :  91.032  
Önceki Kapanış :  90.697  
En Yüksek
91.419
En Düşük
90.591