Garanti`de görev dağılımı!

31.07.2015 15:41

Son güncelleme : 31.07.2015 16:00

Garanti Bankası`nın üst yönetiminde görev dağılımı yapıldı.Garanti Bankası’nın üst yönetiminde, BBVA’ya (Banco Bilbao Vizcaya Argentaria) hisse devrinin resmen tamamlanması ve Genel Müdür Ergun Özen’in, görevini 2 Eylül 2015 itibarıyla Fuat Erbil’e devredeceğinin duyurulmasının ardından görev dağılımı yapıldı. Üst yönetim kadrosu göreve aynı şekilde devam ederken, sorumluluk alanları düzenlendi.

Bu kapsamda, Garanti’nin, insan kaynağına verdiği öneme paralel olarak, bankada 2008’den bu yana İnsan Kaynakları Koordinatörü olarak görev yapan Osman Tüzün, İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetler Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi. Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Onur Genç ve Kurumsal Bankacılık ve Hazine Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Erün, aynı zamanda Genel Müdür Vekili unvanını aldılar. Didem Dinçer Başer’in sorumlu olduğu Şubesiz Bankacılık ve Sosyal Platformlar Genel Müdür Yardımcılığı’nın adı ise Dijital Bankacılık Genel Müdür Yardımcılığı olarak güncellendi.

Yurtiçi ve Yurtdışı İştirakler Koordinasyon Genel Müdür Yardımcısı Turgay Gönensin, Destek Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Adnan Memiş, Satın Alma ve Vergi Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Aydın Şenel ile Krediler Genel Müdür Yardımcısı Erhan Adalı, daha önce paylaşıldığı üzere kendi istekleriyle görevlerinden ayrıldı. Bu pozisyonlara herhangi bir atama yapılmadı. Söz konusu sorumluluklar mevcut Genel Müdür Yardımcıları tarafından üstlenildi.

Konuyla ilgili bilgi veren Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, “Garanti’nin üst yönetimi, her zaman olduğu gibi omuz omuza yola devam ediyor. Bu doğrultuda, ‘insan kaynakları’nın kurumsal yapılanmadaki önceliğini belirgin kılmak amacıyla yeni bir Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonu açtık. Bu pozisyona atadığımız Osman Tüzün’e, Garanti’nin en önemli değerini, yani insan kaynağını emanet ediyoruz. Osman’ın, bu alandaki özverili çalışmalarıyla, Garantililerin mutluluğu için var gücüyle uğraşacağından şüphem yok. Görevlerinden ayrılan, yıllarca omuz omuza çalıştığımız, Garanti’yi daha da başarılı kılmak için emek veren değerli mesai arkadaşlarımız Turgay, Adnan, Aydın ve Erhan’a gönülden teşekkür ediyor, Garantililer ve tüm paydaşlarımız için hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

   

17:5891.157
Değişim :  0,51% |  459,91
Açılış :  91.032  
Önceki Kapanış :  90.697  
En Yüksek
91.419
En Düşük
90.591