`Piyasadaki canlılık eylül sonuna kadar sürecek`

13.04.2017 11:33

Son güncelleme : 14.04.2017 09:45

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Vergi indiriminin yansımaları gayet olumlu ve pozitif olmuştu piyasanın canlanması noktasında. İnşallah bu canlılık eylül ayı sonuna kadar da devam edecek" dedi.Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, mobilya ve beyaz eşyada vergi indiriminin uzatılmasının piyasadaki  canlılığı eylül sonuna kadar sürdüreceğini belirtti.

Bakan Tüfenkci, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Başbakan Binali  Yıldırım'ın mobilya ve beyaz eşya sektöründe vergi indiriminin eylül ayı sonuna  kadar uzatılmasına ilişkin açıklamasının esnaf tarafından büyük sevinçle  karşılandığını söyledi.

Esnafın, vergi indirim süresinin uzatılmasını beklediğini ifade eden  Tüfenkci, "Özellikle esnaf kesiminin beklediği, istediği bir tedbirdi. Bildiğiniz  gibi biz beyaz eşyadaki ÖTV'yi de indirmiştik. Bu süreyi uzattık şimdi. Vergi  indiriminin yansımaları gayet olumlu ve pozitif olmuştu piyasanın canlanması  noktasında. İnşallah bu canlılık eylül ayı sonuna kadar da devam edecek." diye  konuştu.

'KÜÇÜK ESNAF İÇİN ÇOK ÖNEMLİ DÜZENLEME'

Bakan Tüfenkci, esnafın borç ve vergilendirmelerinin yeniden  yapılandırılmasına yönelik düzenleme yaptıklarını hatırlattı.

Bu düzenlemelerin ardından esnafın kendilerine sorunlarını ilettiğini  aktaran Tüfenkci, şunları kaydetti:

"Maliye Bakanlığımız ile onların da bu haktan yararlanması noktasında  düzenlemeyi hayata geçirdik. İnşallah bu 2016 yılının ekonomik anlamdaki  olumsuzluğunu bir nebze olsun giderecek, 2017'ye daha canlı ve güçlü bir şekilde  başlayan piyasaların yıl sonuna kadar bu şekliyle devam etmesi noktasında,  özellikle de küçük esnaf noktasında çok önemli düzenlemeler diye düşünüyorum.  Hayırlı uğurlu olsun."

18:0591.196
Değişim :  0,04% |  39,43
Açılış :  91.226  
Önceki Kapanış :  91.157  
En Yüksek
91.846
En Düşük
90.695