`Rus halkının enflasyon beklentileri düşüyor`

30.09.2016 11:03

Son güncelleme : 30.09.2016 12:33

Rusya Merkez Bankası, Rus halkının enflasyon beklentilerinin düşmeye devam ettiğini, enflasyondaki değişimlere ilişkin düşüncelerin düzeldiğini bildirdi.DHA

Rusya Merkez Bankası, Rus halkının enflasyon beklentilerinin düşmeye devam ettiğini, enflasyondaki değişimlere ilişkin düşüncelerin düzeldiğini bildirdi.
 
Merkez Bankası'ndan yapılan açıklamada, 'Rusya Merkez Bankası'nın değerlendirmelerine göre, halkın enflasyon beklentileri düşmeye devam ediyor. Halkın enflasyondaki değişikliklere ilişkin düşünceleri genel olarak olumlu yönde değişti” denildi.

Enflasyonun düştüğünü düşünen Rus vatandaşlarının sayısı azalırken, enflasyonun değişmeyeceğini düşünenlerin sayısının arttığı belirtilen açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“ Aynı zamanda ankete katılanların çoğu enflasyonun mevcut düzeyde kalmasını bekliyor. Eylül ayında tüketiciler ülkenin geleceği ve kendi maddi durumları hakkında daha iyimser oldular.

Buna rağmen, reel alım gücünün düştüğü bu koşullarda insanlar tasarruf stratejisini uygulamaya devam ediyorlar. Eylül ayında bir önceki ayda olduğu gibi vatandaşlar maliyetlerini kısıtlamak zorunda kaldıklarını belirttiler.

Daha önce planlandıkları büyük alışverişlerinden vazgeçen vatandaşların oranı %54'e yükseldi. Aynı zamanda bugünün birikim yapmak için tam zamanı olduğunu düşünenlerin sayısı da arttı. Ankete katılanlara yöneltilen birikim metodlarından en popüler bankalar oldu.
17:5891.157
Değişim :  0,51% |  459,91
Açılış :  91.032  
Önceki Kapanış :  90.697  
En Yüksek
91.419
En Düşük
90.591