THY ve Royal Brunei ortak uçuşlara başlayacak

19.02.2016 12:05

Son güncelleme : 19.02.2016 12:26

Türk Hava Yolları ve Royal Brunei Havayolları ortak uçuşlara başlayacak.Türk Hava Yolları (TK) ile Royal Brunei Havayolları (BI) arasında, Dubai aktarmalı olarak İstanbul ile Bandar Seri Begawan noktalarını birbirine bağlayarak iki ülke arasında yolcu taşınmasını sağlayacak bir Kod Paylaşımı Anlaşması başlatılacaktır.

Anlaşma, Royal Brunei Havayolları tarafında Ticaret ve Planlama Genel Müdür Yardımcısı Karam Chand ile Network Planlama ve Uluslararası İlişkiler Başkan Vekili Ilyas Rory Teo Türk Hava Yolları tarafında ise Yatırım ve Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Dr. Ahmet Bolat ile Uluslararası İlişkiler ve İttifaklar Başkanı Özlem Salihoğlu tarafından Antalya’da imzalanmıştır.

Kod Paylaşımı Anlaşması kapsamında Türk Hava Yolları, Royal Brunei Havayolları tarafından icra edilmekte olan Bandar Seri Begawan-Dubai v.v. seferleri için kendi sefer kodu ve numarası ile bilet düzenleyebilecektir. Buna karşılık olarak Royal Brunei Havayolları ise, Türk Hava Yolları’nın icra etmekte olduğu İstanbul-Dubai v.v. seferlerine kendi kodu ve sefer numarası ile biletleme yapabilecek ve böylece iki ülke arasında seyahat edecek yolcular çok daha konforlu bir aktarma ile taşınacaktır.
 
Kod Paylaşımı Anlaşması, 22 Şubat 2016 tarihi itibarıyla uygulanmaya başlayacaktır. Royal Brunei Havayolları Ticaret ve Planlama Genel Müdür Yardımcısı Karam Chand, Royal Brunei Havayolları’nın iki havayolu arasındaki ilişkilerin geliştirilmesinden büyük bir memnuniyet duyduğunu belirtmiş ve ilerleyen zamanlarda Kod Paylaşımı Anlaşması’nın genişletilerek iki havayolu için de daha kârlı bir işbirliği sağlanması temennilerini iletmiştir.

Dr. Ahmet Bolat ise, Royal Brunei Havayolları ile imzalanan bu anlaşmanın, Türk Hava Yolları sefer numarasıyla İstanbul’dan Bandar Seri Begawan noktasına kod paylaşımlı seferler icra edilmesini mümkün kılacağını dile getirmiş ve iki havayolu arasındaki işbirliğinin geliştirilerek uçuş ağlarının birleştirilmesiyle, yolcuların iki ülke arasındaki seyahat olanaklarını arttıran bu Kod Paylaşımı Anlaşması’nı imzalamaktan Türk Hava Yolları olarak büyük bir mutluluk duyduklarını ifade etmiştir.
17:5891.157
Değişim :  0,51% |  459,91
Açılış :  91.032  
Önceki Kapanış :  90.697  
En Yüksek
91.419
En Düşük
90.591