Türkiye-Birleşik Krallık İş Forumu düzenlendi

02.10.2017 17:39

Son güncelleme : 03.10.2017 07:25

Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası Üst Yöneticisi Öz: "Türkiye ve Birleşik Krallık birbirleri için büyük fırsatlar sunuyor.Biz olumluyuz. Önümüzdeki bir yıl içerisinde Türkiye’ye güzel yatırımların yapılmasını bekliyoruz." dedi.AA

Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası (BCCT) Üst Yöneticisi  (CEO) Emrah Öz, "Türkiye ve Birleşik Krallık birbirleri için büyük fırsatlar  sunuyor" dedi. 

Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası (BCCT) Birleşik Krallık’ın başkenti  Londra’da Türkiye-Birleşik Krallık İş Forumu düzenledi. Türkiye’deki yatırım  imkanlarını anlatmak için düzenlenen foruma her iki ülkeden çok sayıda üst düzey  iş dünyası temsilcisi katılım gösterdi.

Etkinliğin açılış konuşmalarını BBCT Başkanı Christopher James Gaunt  ile Londra’nın finans merkezi City of London’ın Başkanı Alderman Andrew Parmley  yaptı.

Forumda konuşan BCCT'nin Üst Yöneticisi Emrah Öz, Birleşik  Krallık’taki yatırımcıları Türkiye’de yatırım yapmaya davet ettiklerini  belirterek, "Türkiye ve Birleşik Krallık birbirleri için büyük fırsatlar  sunuyor." dedi.

Türkiye’ye ilişkin yatırımcı ilgisinin son derece yüksek olduğuna  işaret eden Öz, "Özellikle son sekiz dokuz aylık süreçte ortamın sakin olması ve  büyüme rakamlarının yüksek olması insanların gözlerini açmaya başladı. Biz  olumluyuz. Önümüzdeki bir yıl içerisinde Türkiye’ye güzel yatırımların  yapılmasını bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Öz, Birleşik Krallık’taki yatırımcıların Türkiye’deki yatırım  fırsatları ile yakından ilgilendiğini, Birleşik Krallık ve Türkiye için üçüncü  ülkelerde de ortak yatırım ve iş fırsatlarının mevcut olduğunu vurguladı.

Özellikle Birleşik Krallık’ın Brexit sürecinde olduğu bu dönemde iki  ülke arasındaki ticaretin en olumlu şekilde etkilenmesi için çaba harcadıklarını  belirten Emrah Öz, karşılıklı ticari ilişkilerin geçmişten günümüze artan bir  hacimle devam ettiğini söyledi.

Londra'nın finans merkezi The City içerisinde yer alan tarihi Mansion  House'da düzenlenen etkinlikte "Türk ekonomisinin direnci ve fırsatlar",  "Bölgesel platform olarak Türkiye” başlıklı" iki panel düzenlendi.

17:2391.213
Değişim :  0,06% |  56,03
Açılış :  91.226  
Önceki Kapanış :  91.157  
En Yüksek
91.846
En Düşük
90.695