Türkiye Finans’ta bayrak değişimi

18.06.2015 09:16

Son güncelleme : 18.06.2015 17:02

Türkiye Finans genel müdürlüğünden istifa eden Derya Gürerk için bankanın Kartal’daki Genel Müdürlük binasında bir veda töreni düzenlendi.12 Haziran 2015 Cuma günü Türkiye Finans genel müdürlüğünden istifa eden Derya Gürerk için bankanın Kartal’daki Genel Müdürlük binasında bir veda töreni düzenlendi.

Törende bir konuşma yapan Türkiye Finans Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak, Derya Gürerk’in, Banka’nın bugünlere gelmesinde önemli bir payı olduğunu ve görevde bulunduğu dört yıl boyunca 4.600 kişilik dev bir takımın kaptanlığını başarıyla sürdürdüğünü ifade ederek, bu süre zarfında Türkiye Finans’a sağladığı katkılardan dolayı teşekkür edip bir plaket takdim etti.

Törende söz alan Derya Gürerk ise kendisine dört yıllık görev süresi boyunca verdikleri destek için başta Sn. Başkan Mustafa Boydak nezdinde Türkiye Finans Yönetim Kurulu’na, ardından bankanın tüm yönetici ve çalışanlarına şükranlarını sundu. Sn. Gürerk sözlerini, “Katılım bankacılığının öncülüğünü üstlenen Türkiye Finans’ın, yeni Genel Müdürü Osman Çelik ile başarılarını artırarak sürdüreceğine inanıyorum.” diye noktaladı.

Banka’nın Yönetim Kurulu tarafından Genel Müdürlük görevine vekaleten atanan Osman Çelik de, Derya Gürerk’e teşekkür ederek başladığı konuşmasında, Türkiye Finans’ın gerek yakaladığı büyüme ivmesi gerek ürün ve hizmetleriyle, katılım bankacılığına yeni bir soluk getirdiğinin altını çizerek, amaçlarının bu başarıyı daha da yukarılara taşımak olduğunu dile getirdi.

Banka’dan yapılan yazılı açıklamada da,Derya Gürerk’in istifasının basında çıkan haberlerle bir ilgisi olmadığı belirtilerek; “Türkiye Finans, kurumsal yönetim ilkeleri çerçevesinde, Bankamızda 17 yıllık deneyimi bulunan yeni Genel Müdür Osman Çelik’in kaptanlığında Türkiye’nin lider Katılım Bankası olma hedeflerini sürdürecektir.” denildi.

17:5891.157
Değişim :  0,51% |  459,91
Açılış :  91.032  
Önceki Kapanış :  90.697  
En Yüksek
91.419
En Düşük
90.591