Türkiye’nin en etkin 50 CHRO’su belli oldu

05.02.2018 14:09

Son güncelleme : 06.02.2018 08:12

Fortune Türkiye ve DataExpert, En Etkin 50 CHRO (Chief Human Resources Officer) listesinin ikincisini, mevcut küresel ekonominin ve iş yeri ortamının değişken doğasında İnsan Kaynakları liderlerinin proaktif rolüne ve önemine dikkat çekmek üzere hazırladı.Günümüzde dijital anlamda bir devrime tanık oluyoruz. Yapay zeka, mobil platformlar, sensörler, sosyal kalibrasyon sistemleri iletişim hızını son derece artırmış durumda… Şirketlerin değişime adaptasyonu, ne kadar hızlı öğrendiği ve elindeki yetenekleri ne kadar hızlı geliştirdiği yeni dünyanın rekabet unsurları arasında ileri seviyede önem arz ediyor.

Teknoloji ve insan arasındaki doğru denklemin kurulması, geleceğe hazır işgücünün oluşturulmasının dayanak noktasında profesyonel İK yöneticileri var.

Bu noktadan hareketle iş dünyasının yükselen değerleri CHRO’ların stratejik önemini vurgulamak amacıyla Fortune Türkiye & DataExpert’in aylardır yürüttüğü “Türkiye’nin En Etkin 50 İnsan Kaynakları Yöneticisi” araştırması sonuçlandı. Adayların kritik CHRO başarı kriterlerindeki performanslarının araştırma danışma kurulu tarafından incelenmesiyle insan kaynağını en etkin biçimde yöneten ve benzersiz insan kaynakları uygulamalarını hayata geçiren En Etkin 50 İnsan Kaynakları Yöneticisi belirlendi.

En Etkin 50 CHRO ödül töreni, 15 Şubat’ta Hilton İstanbul Bomonti’de düzenlenecek CHRO Summit 2018’de gerçekleşecek. Zirve İK liderlerinin büyük buluşmasına ev sahipliği yapacak. Zirve hakkında detaylı bilgi için www.chrosummit.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

İşte DataExpert ve Fortune iş birliğinde hazırlanan “En Etkin 50 CHRO” listesinde yer alan, Türkiye iş dünyasının başarılı isimleri…En Etkin 50 CHRO Danışma Kurulu: AHMET BERKER ARGUN Group Medya Yönetim Kurulu Danışmanı, PROF. DR. CANAN ÇETİN Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi, CEM SEZGİN Deloitte Türkiye İK Hizmetleri Lideri, CÜNEYT TOROS Fortune Türkiye Yayın Direktörü, DOÇ. DR. DENİZ KANTUR İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi, FATİH UYSAL Kariyer.net CEO, FUAT YALÇIN Eriksson & Associates Partner, MURAT PALAOĞLU KPMG Türkiye Partner, M. YASİN ALTUNKAYA DataExpert Partner, NURAN DURMAZ DataExpert Partner

 


15:5091.410
Değişim :  0,28% |  253,02
Açılış :  91.226  
Önceki Kapanış :  91.157  
En Yüksek
91.596
En Düşük
90.695