TÜSİAD heyeti Hatay`ı ziyaret edecek

29.03.2018 16:33

Son güncelleme : 29.03.2018 17:35

Hatay ve Reyhanlı iş dünyasına destek olmak amacıyla düzenlenen ziyaret kapsamında TÜSİAD heyeti, bölge ekonomisi ile ilgili bilgi alacak.AA

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu üyeleri, 31 Mart'ta Hatay ve Reyhanlı'yı ziyaret edecek. 
 
TÜSİAD'dan yapılan açılamaya göre, Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik  başkanlığındaki heyette TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Koç, TÜSİAD  Yönetim Kurulu üyeleri Metin Akman, Batu Aksoy, Esin Güral Argat, Bahadır Balkır,  Barış Oran ile TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreteri Bahadır Kaleağası  yer alacak.
 
Heyet, Hatay ve Reyhanlı'da iş dünyası temsilcileri ile görüşüp bölge  ekonomisinin son durumu ile ilgili bilgi alacak. Ziyaret kapsamında Hatay Valisi  Erdal Ata, Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Lütfü Savaş ve Antakya Ticaret ve  Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin ile görüşmeler gerçekleştirilecek. 
  
Reyhanlı'da Cilvegözü Sahra Hastanesi ve Gümrük Müdürlüğü'nü ziyaret  edecek olan TÜSİAD heyeti, Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, Reyhanlı  Kaymakamı Fatih Çobanoğlu, Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necmettin  Zaroğlu ile görüşecek.  
 
TÜSİAD heyeti, ayrıca Reyhanlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma  Derneği'ni ziyaret ederek Suriyeli mültecilerle bir araya gelecek ve dernek  çalışmaları hakkında bilgi alacak.
 
Heyet, ziyaret kapsamında, Suriye'nin Afrin bölgesini işgal eden  YPG/PKK'lı teröristlerce Hatay'ın Reyhanlı ilçesine atılan roketin evlerine  isabet etmesi sonucu yaşamını yitiren 17 yaşındaki Fatma Avlar'ın evine taziye  ziyaretinde bulunacak.
 
  

15:0891.435
Değişim :  0,31% |  278,25
Açılış :  91.226  
Önceki Kapanış :  91.157  
En Yüksek
91.497
En Düşük
90.695