Almanya`ya sert eleştiri

13.07.2015 12:06

Son güncelleme : 13.07.2015 14:01

İtalyan Başbakan Renzi, Almanya`nın Yunanistan`a karşı tavrını sert bir dille eleştirdi.İtalyan Başbakan Matteo Renzi, Yunanistan'la mutlaka bir uzlaşma sağlanmasını istediğini ve Almanya'nın tutumunun doğru olmadığını belirterek sert bir dille eleştirdi. 'Il Messagero' gazetesinin bildirdiğine göre Renzi, 'Şimdi sağlıklı bir insan aklıyla hareket edilmeli ve bir anlaşma yapılmalı.' dedi.

Cumartesi günü Alman Federal Maliye Bakanı Wolfgang Schaeuble, Yunanistan'ın geçici olarak Avro Grubundan çıkarılabileceğini gündeme getirmişti.
Gazetenin haberinde İtalyan Başbakan Renzi'nin, Almanya'yı muhatab alarak, İtalya'nın Yunanistan'ın Avrodan çıkarılmasını istemediğini söylediği kaydedildi. Gazetede Renzi'nin şu sözlerine yer verildi: 'Almanya'ya söylüyorum, İtalya Yunanistan'ın Avro'dan çıkmasını istemiyor.

YETER ARTIK

Yunan Başbakan Alexis Çipras'ın reform tekliflerini sunmasından sonra, şimdi Avro Grubu üyelerinin uzlaşma sağlaması gerekiyor. Gazetede ayrıca Renzi'nin, 'Yunanistan tüm taleplerinden vazgeçtiği halde, bir Avrupa ortağının bu şekilde rencide edilmesi tasavvur edilemez.' şeklindeki sözlerine de yer verildi. İtalyan hükümet sözcüsünden Renzi'nin bu ifadeleri onaylanmadı.

İtalyan Maliye Bakanı Pietro Carlo Padoan, Yunanistan'la anlaşmaya en büyük engelin güvensizlik olduğunu belirterek, Yunan Parlamentosuna Pazartesi gününden itibaren tedbir kararları alması çağrısı yaptı.
17:5891.157
Değişim :  0,51% |  459,91
Açılış :  91.032  
Önceki Kapanış :  90.697  
En Yüksek
91.419
En Düşük
90.591