Goldman`a göre büyükler Bitcoin`den uzak duruyor

11.01.2018 07:06

Son güncelleme : 11.01.2018 11:10

Goldman Sachs Almanya CEO`su Joerg Kukies, büyük kurumsal yatırımcıların Bitcoin`den uzak durduklarını söyledi.Goldman Sachs Almanya'daki CEO'suna göre, büyük yatırımcılar, Bitcoin gibi kripto para birimlerine yatırım yapmak konusunda ikna olmamaya devam ediyor, ancak bu tür varlıklarda geçtiğimiz yıl düzenlenen artış ilginin de artmasına neden oluyor.

Goldman Sachs Almanya CEO'su Joerg Kukies, "Kurumsal yatırımcı tabanı için ilginç bir hikaye var ancak büyük kurumsal yatırımcılar için gerçekten ciddi yatırım yapılabilecek bir varlık sınıfından çok uzak" ifadelerini kullandı.

Banka tarafından Frankfurt'ta düzenlenen bir konferansta Bloomberg TV'ye konuşan Matthew Millerat, "Burada konferansımıza katılan insanlar, kripto para birimlerini henüz yatırım yapılabilir bir varlık olarak görmüyor. Odak henüz açık" dedi.

Pek çok banka daha önce Bitcoin'i göz ardı ederken, dayandığı blockchain teknolojisine odaklanıyordu, ancak daha yakın geçmişte, sanal para biriminin değeri fırladığı için yaklaşımlarını yeniden gözden geçirmeye başlamıştı.

Goldman Sachs son zamanlarda Bitcoin işlemleri yapmaya karar verdi ve konu hakkında bilgi sahibi olanlara bire bir Bitcoin işlem masası kuruyor dedi.

Banka dijital para birimleriyle ilgilenen müşterilere en iyi nasıl hizmet verebileceklerini araştırıyor.

JPMorgan Chase & Co CEO'su Jamie Dimon Salı günü bitcoin'i önceki yorumlarda Bitcoin'i "dolandırıcılık" olarak nitelendirdiği için pişman olduğunu açıklamıştı.


16:0891.781
Değişim :  0,69% |  624,39
Açılış :  91.226  
Önceki Kapanış :  91.157  
En Yüksek
91.846
En Düşük
90.695