İTO Platformu`nun başkan adayı belli oldu

12.03.2018 15:31

Son güncelleme : 13.03.2018 09:57

İstanbul Ticaret Odası Platformu, oda seçimlerinde başkan adaylarının Şekib Avdagiç olduğunu duyurdu.AA

Platformdan yapılan açıklamada, Müstakil Sanayici ve İşadamları  Derneği (MÜSİAD), Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) ile Anadolu  Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) gibi iş dünyasının önemli STK'larının  oluşturduğu İstanbul Ticaret Odası (İTO) Platformu'nun Şekib Avdagiç’i İTO başkan adayı olarak belirlediği  bildirildi.
  
Açıklamada, 9 Nisan'da seçimlerin gerçekleştirileceği hatırlatılarak,  "Platformumuz, iş dünyasının etkin bir kuruluşu olarak üyelerimizin demokratik  haklarını kullanmalarını teşvik etmektedir." denildi.
 
İTO seçimlerinde oy kullanabilmek için üyelerin seçim öncesi "yetki  belgesi" çıkartması gerektiği belirtilen açıklamada, derneklere ulaştırılan yetki  belgesi dilekçelerinin İTO'da onaylatılarak oy kullanmaya hazır hale getirileceği  aktarıldı.
 
Açıklamada, MÜSİAD, TÜMSİAD, ASKON, Türkiye İktisadi Girişim ve İş  Ahlakı Derneği (İGİAD), Mimar Mühendisler Grubu ve Meslekte Birlik başta olmak  üzere çok sayıda vakıf ve dernekten oluşan İTO Platformu'nun, 400 bin üyeye  birebir ulaşmak için gayret ettiği, güçlü bir üye desteğini almak istediği  kaydedildi.
 
"GERÇEK BİR BAŞARI ANCAK KOMİTE KOMİTE ÇALIŞMAKLA MÜMKÜN"
 
Açıklamada görüşlerine yer verilen Şekib Avdagiç, MÜSİAD, TÜMSİAD ve  ASKON gibi iş dünyasının güçlü pek çok kuruluşunun İTO başkan adayı olarak  kendisi üzerinde mutabakat sağlamasının büyük bir onur olduğunu, daha iyi bir İTO  için var gücüyle çalıştığını, çalışacağını kaydetti.
 
Avdagiç, seçim sürecinin hassas ve çok boyutlu olduğunu belirterek, şu  değerlendirmelerde bulundu:
 
"Gerçek bir başarı ancak komite komite çalışmakla mümkün. 81 komitenin  her biri için en az 15 arkadaşımız çalışıyor. Komitelerde ortak liste oluşturmak  en önemli amacımız. Birliği sağlama çalışmalarımız netice verdi. 70 komitede  uzlaşmayı sağladık, kalan 11 komitede birliğin sağlanması için çabamız sandık  kuruluncaya kadar sürecek."
 
  

15:2291.453
Değişim :  0,32% |  295,94
Açılış :  91.226  
Önceki Kapanış :  91.157  
En Yüksek
91.497
En Düşük
90.695