Promosyon yarışı kızıştı!

24.03.2017 10:44

Son güncelleme : 25.03.2017 15:22

Promosyonda yarış giderek kızışıyor. DenizBank, emekli yakınlarını bankaya yönlendiren tüm müşterilerine 100 TL nakit hediye ediyor. Ziraat Bankası Dağıtım Kanalları Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Alpaslan Çakar ise “Ziraat Bankası olarak emekli maaş müşterilerimize verdiğimiz değeri onlara her daim gösterebilmek adına; Emeklinin Artısı Ziraat’te programımız kapsamında emeklilerimize özel bir dünya hazırladık” dedi.DenizBank Perakende Bankacılık Grubu Genel Müdür Yardımcısı Oğuzhan Özark, “Promosyonun yanı sıra, emekli tanıdıklarını bankamıza yönlendiren tüm müşterilerimize yönlendirdikleri her emekli için 100 TL nakit hediye ediyoruz” dedi.

İmzaladıkları protokol kapsamında, emekli maaşını 3 yıl boyunca bankalarından alma sözü veren emeklilerin 450 TL’ye varan nakit kazanma fırsatı yakaladığını hatırlatan DenizBank Perakende Bankacılık Grubu Genel Müdür Yardımcısı Oğuzhan Özark, “Bin TL altında aylık maaş alanlar 300 TL, bin TL - 2 bin TL arasında aylık maaş alanlar 375 TL ve 2 bin TL üzerinde maaş alanlar 450 TL promosyona hak kazanıyor. Üstelik emekli tanıdıklarını bankamıza yönlendiren tüm müşterilerimize yönlendirdikleri her emekli için 100 TL nakit hediye ediyoruz” diye konuştu.

Kampanyalarının yanı sıra emekli müşterilerinin birçok bankacılık hizmetinde de ayrıcalıklı olduğundan bahseden Özark, “Türkiye’deki 694 şubemizden öncelikli hizmet alabilen emeklilerimiz, 4 bin 500’ü aşkın DenizBank ve PTT ATM’sinden, ayrıca yurtdışındaki tüm banka ATM’lerinden ücretsiz para çekme işlemi yapabiliyor. Şubelerimizde sıra beklemeden işlemlerini en hızlı şekilde gerçekleştirebiliyorlar. İhtiyaç, taşıt ve konut kredilerinde indirimli faiz oranları, başka bankalardaki kredi borçları için özel taksit ve vade avantajlarından faydalanıyor, birikimlerine özel mevduat faiz oranı ile daha fazla değer katabiliyorlar” dedi.

EMEKLİLERE ÖZEL BONUS

Emeklilere özel Bonus Diğer yandan Türkiye’de sadece emeklilere özel tasarlanmış ilk kredi kartı olan Emekli Bonus ile emeklilere özel birçok ayrıcalık sunduklarına değinen Özark, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Emeklilerimiz alışverişlerini taksitlendirebiliyor, yapılan harcamalardan bonus kazanabiliyor. Anlaşmalı üye işyerlerinden indirimli alışveriş yapan emeklilerimiz elektrik, su, doğalgaz ve telefon faturalarına dönemsel kampanyalarla indirim kazanabiliyor. Eczane, market gibi harcamalarında indirim fırsatları ile tesisat arıza, çilingir, cam kırılması gibi durumlarda da birçok avantajlı hizmetten faydalanabiliyorlar.”

YAPIKREDİ'DE HAVALELER ÜCRETSİZ

Yapı Kredi olarak Türkiye’de toplam nüfusun yüzde 14.3’ünü oluşturan 11.3 milyon emeklinin hayatlarını kolaylaştıran ürün ve hizmetler sunduklarını ifade eden Yapı Kredi Grup Direktörü Serkan Ülgen, “Türkiye’de yüksek bir potansiyele sahip emekli bankacılığı alanında müşteri odaklı bankacılık anlayışımız ve yenilikçi vizyonumuzla hareket ediyoruz. Müşterilerimizle birebir temas kurarak onların ihtiyaçlarını dinliyor ve bunlara uygun çözümler oluşturuyoruz. Bu anlayış doğrultusunda tüm emekli müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik de bankacılık hizmetleri geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.

EMEKLİ PAKETİ

SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı’ndan emekli müşterilerine Emekli Paketi ile İnternet Şubesi, Telefon Bankacılığı, Mobil Şube ve ATM’lerden yapılan havalelerdeki ücret muafiyetine ek olarak, ücretsiz düzenli ödeme imkanı da sunabildiklerini kaydeden Serkan Ülgen, “Ayrıca müşterilerimiz nakit ihtiyaçlarını Yapı Kredi ATM’lerinden 3 bin TL’lik günlük para çekme limiti ile karşılayabiliyorlar. Tüm emekli müşterilerimiz Emekli Paketi avantajlarından faydalanabiliyor. Emekli paketi fırsatlarımıza ek olarak müşterilerimize maaş tutarlarına göre 450 TL’ye kadar nakit kampanyası sunuyoruz” diye konuştu.

TEB'DEN EMEKLİYE ÖZEL MÜŞTERİ HİZMET HATTI

Yeni emekli olan, mevcutta emekli olup başka bankadan aldığı emekli maaşını Türk Ekonomi Bankası’na (TEB) taşıyan emekliler, 3 yıl boyunca emekli maaşlarını TEB’den alacaklarını taahhüt etmeleri karşılığında maaş aralıklarına göre peşin promosyon ödemesi alabilecekler. TEB, hazırladığı paket kapsamında emeklilere özel ek faydalar da sağlayacak. Paket kapsamında promosyon ödemelerine ek olarak emeklilerin kredi kartı alması ve kredi kartından iki adet otomatik ödeme talimatı vermesi durumunda kredi kartlarına ilave 50 TL değerinde bonus verilecek. Böylece emekli maaş müşterilerine sunulan avantaj 500 TL’ye kadar ulaşmış olacak. Emeklilerin aldığı kredi kartlarından da kart üyelik ücreti alınmayacak. Emekli müşterileri için özel müşteri hizmeti hattı da kuran TEB, emeklilerin bu hattan ve internet bankacılığından yapacakları EFT ve havale işlemlerinden ücret almayacak. Özel faizli ve 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi, günlük nakit çekim imkanı sunan Marifetli Hesap ile yüksek faiz ve ATM’lerden yüksek çekim limiti TEB’in emeklilere özel paketinde yer alan diğer hizmetler arasında yer alıyor.

INGBANK AVANTAJLARA YENİLERİNİ EKLEDİ

ING Bank, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK), emeklilere promosyon ödenmesi konusunda başlattığı protokol sürecine dahil oldu. ING Bank, 3 yıl süre ile emekli maaşını bankadan almayı taahhüt eden ve SGK protokolünde belirtilen koşulları sağlayanlara promosyon ödemesi ödemelerine 1 Mart 2017’den itibaren başlandı. ING Bank, uzun zamandır emekli müşterilerine özel sunduğu avantajlara yenilerini ekledi. Maaşını ING Bank’a taşıyan emekliler promosyon ödemelerinin yanı sıra birçok bankacılık ürün ve hizmetlerinden çok daha uygun koşullarda yararlanma imkanına kavuşuyor. ING Bank Çağrı Merkezi’ni arayan emekliler, 7/24 doğrudan kendilerine özel müşteri temsilcilerine bağlanarak ayrıcalıklı hizmet alabiliyor. Üstelik ütün banka ATM’lerinden ücretsiz para çekebiliyorlar.

GARANTİ BAŞVURU İŞLEMLERİNİ KOLAYLAŞTIRDI

Garanti Bankası, emekliler için banka değişikliği ve promosyon başvuru işlemlerini kolaylaştırıyor. Maaşını Garanti’ye taşımak ve promosyon almak isteyen tüm SGK emeklileri, sadece nüfus cüzdanlarıyla en yakın Garanti şubesine giderek işlemlerini kolayca gerçekleştirebiliyor. Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Akten, “Maaşını bankamız aracılığıyla alan emeklilere pek çok kolaylık sunuyoruz. Tüm emeklilerimiz, 4 bini aşan sayısıyla Türkiye’nin en yaygın ATM ağlarından biri olan Garanti Paramatik’lerimizden, kendileri için özel hazırlanmış ekranlardan tek tuşla bakiyelerini kolayca çekebiliyorlar. Şubede gerçekleştirecekleri işlemler için ise öncelikli hizmet alabiliyor. Maaş hesaplarından hesap işletim ücreti almıyor. Bunlara ek olarak; emeklilerimiz için vadeli mevduata özel fiyatlama uyguluyor; indirimli faiz oranları ve 3 ayda bir ödeme seçeneğiyle avantajlı kredi imkanı sunuyoruz. Son olarak önümüzdeki aylarda emekliler ilk maaş bankalarını da E-Devlet üzerinden kendileri seçebiliyor olacaklar. Bu kolaylık ile direkt e-devlet üzerinden Garanti Bankası’nı ilk maaş bankası olarak seçebilecekler” dedi.

HALKBANK'TAN SANAL KUYRUKLAMA

Emeklilere daha iyi hizmet vermek için hayata geçirdikleri Emekli Hattı sayesinde emekli müşterilerinin sorularını ve bankacılık ihtiyaçlarını rahatlıkla karşıladıklarını dile getiren Halkbank Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Hasan Ünal, “Emekli Hattı’nda emeklilerimizin daha hızlı hizmet alabilmesi için tuşlama sürelerini artırdık. Emeklilerimiz ‘maaşım yattı mı?’ ve ‘kart borcum ne kadar?’ gibi öncelikli sorularına menüler içinde kaybolmadan hızla yanıt buluyorlar” dedi. Hasan Ünal, ayrıca bankalarda ilk defa uygulamaya alınacak olan sanal kuyruklama yapısı ile yoğunluk anında, emekli müşterilerine özel olmak üzere, kuyrukta beklemek yerine sırası geldiğinde geri aranma seçeneği sunduklarını aktardı. Müşterilerinin hiçbir konuda ihtiyaçlarını ertelemelerini istemediklerini ifade eden Hasan Ünal, “Evlerindeki eşyayı yenilemek veya otomobillerine bakım yaptırmak isteyebilirler, seyahate çıkabilirler. Bu konuda emekli müşterilerimize uygun günlük nakit ihtiyaçlarını karşılayacakları Maaş Avansı’ndan, Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi’ne; Emekli Koruma Sigortası’ndan, birikim yapabilecekleri mevduat ürünlerine kadar birçok ürün ve hizmet çözümümüz var” dedi.

ZİRAAT BANKASI EMEKLİLER İÇİN ÖZEL BİR DÜNYA HAZIRLADI

Emeklilik maaşlarını Ziraat Bankası’ndan almayı tercih eden müşterilerinin kendileri için son derece kıymetli olduğunu ifade eden Ziraat Bankası Dağıtım Kanalları Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Alpaslan Çakar, “Ziraat Bankası olarak emekli maaş müşterilerimize verdiğimiz değeri onlara her daim gösterebilmek adına; Emeklinin Artısı Ziraat’te programımız kapsamında emeklilerimize özel bir dünya hazırladık” diye konuştu.

“Bu uygulama ile hem avantajlar içeren özel kredi paketimizi sürekli olarak geçerli tutuyor hem de çeşitli markalarla işbirlikleri kapsamında indirim ve avantaj kampanyalarını yıl içinde farklı dönemlerde devreye alıyoruz” diyen Çakar şöyle konuştu:

“Emeklinin Artısı Ziraat’te programı kapsamında Bankamızdan maaş alan tüm emeklilerimiz, Ziraat Finans Grubu ailesinin birer üyesi olan Ziraat Hayat ve Emeklilik, Ziraat sigorta ve Ziraat Yatırım şirketlerinin ürün ve hizmetlerinden de avantajlı şekilde faydalanabiliyorlar. Diğer taraftan ülkemizin önde gelen çeşitli kurumları ile emeklilerimize özel düzenlenen indirim fırsatlarından yararlanabiliyorlar.

Emekli maaşlarını Bankamızdan almayı tercih eden müşterilerimize sunulan bu kampanyalara katılım için herhangi bir ek şart aramıyoruz. Kendilerine sağladığımız çeşitli ürün, hizmet ve özel kampanya avantajlarının yanı sıra, emekli maaş müşterilerimize geniş Şube ve ATM ağımız ile ülkemizin en fazla noktasında hizmet veriyoruz. Müşterilerimiz ATM’lerimizden maaş tutarlarının tamamını tek seferde çekebiliyor ve emekli maaş hesapları için Hesap İşletim Ücreti ödemiyorlar. Kendilerine özel kredi faiz oranları yanında, maaş ödeme dönemlerine uygun aylık veya 3 ayda bir taksit ödeme seçeneklerinden kendilerine uygun olanı seçebiliyorlar.”

Türkiye’de bulunan 11,5 milyon kadar emeklinin yaklaşık yüzde 41’inin maaşlarını Ziraat Bankası aracılığı ile almayı tercih ettiğini belirten Çakar, sözlerine şöyle devam etti:

"Belirttiğim gibi bu tercihin Bankamızdan yana kullanılıyor olması bizler için çok önemli. Yakın zamanda başlayan promosyon ödemeleri konusunda da Ziraat Bankası olarak müşteri sayımızın yüksekliğine rağmen son derece hızlı şekilde aksiyon aldık. Bu dönemde Sosyal Güvenlik Kurumu ile protokol imzalayan ve promosyon ödemesini gerçekleştiren ilk banka olduk. Bir ay gibi kısa bir sürede 3,3 milyon promosyon başvurusunu şubelerimiz ve internet şube, ATM, SMS, Müşteri İletişim Merkezi gibi dijital kanallarımız aracılığı ile aldık ve şu ana kadar 2,4 milyon emeklinin promosyon ödemesini gerçekleştirdik.

Gerek ürün ve hizmet kalitemiz ile gerekse müşterilerimize sunduğumuz avantajlar ile, 2017 yılında da tüm müşterilerimiz için olduğu gibi emekli maaş müşterilerimiz için de “Bir Bankadan Daha Fazlası” olmaya devam etme yolunda çalışmalarımızı durmadan sürdürüyoruz.”

18:051.435
Değişim :  0,21% |  2,98
Açılış :  1.434  
Önceki Kapanış :  1.432  
En Yüksek
1.441
En Düşük
1.425
BIST En Aktif Hisseler18:05
SAFKR 9,35 74.910.547 % 10,00  
KTSKR 35,44 55.296.789 % 9,99  
GENIL 13,00 781.941.785 % 9,98  
SNKRN 23,16 1.105.076 % 9,97  
PENTA 48,78 7.825.339 % 9,96  
18:05 Alış Satış %  
Dolar 8,6211 8,6227 % 1,21  
Euro 10,1422 10,1717 % 0,64  
Sterlin 11,9276 11,9874 % 0,82  
Frank 9,3829 9,4395 % 0,28  
Riyal 2,2920 2,3034 % 1,19  
18:05 Alış Satış %  
Altın Ons 1.763 1.764 -41,08  
Altın Gr. 488 488 -5,73  
Cumhuriyet 3.246 3.295 -33,00  
Tam 3.233 3.316 -34,44  
Yarım 1.562 1.604 -16,66  
Çeyrek 784 802 -8,33  
Gümüş.Ons 24,29 24,34 -0,84  
Gümüş Gr. 6,73 6,74 -0,16  
B. Petrol 70,40 70,40 -0,89