Türk Eximbank faiz swapı işlemlerine başlıyor

05.07.2018 12:06

Son güncelleme : 06.07.2018 10:09

Ekonomi Bakanlığı, Türk Eximbank`ın faiz swapı işlemlerine başladığını açıkladı.Ekonomi Bakanlığı, Türk Eximbank'ın faiz swapı işlemlerine başladığını duyurdu. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:
 
"İhracatçılarımızı kur riskine karşı korumak için döviz kuru opsiyon ve forward işlemleri hizmeti sunan Bankamız, bu defa ihracatçılarımızı faiz riskine karşı korumak için ABD Doları, euro ve yoğun işlem gören diğer para birimlerinde değişken-sabit faiz swapı işlemi hizmeti de sunmaya başlıyor.
 
Özellikle euro cinsinden faiz oranları tarihi düşük seviyelerde olup, bu seviyelerden uzun vadeli değişken faizli borçlarını sabit faize dönüştürmeyi düşünen ihracatçılar açısından konjonktür uygun görünmektedir.
 
Söz konusu hizmetten yararlanmak için ihracatçı firmanın Türk Eximbank’ta firma bilgilerinin kayıtlı olması, türev işlem limitinin tahsis edilmesi ve gerekli teminatların Bankaya verilmiş olması gerekmektedir.
 
Türk Eximbank faiz swapı işlemlerini rekabetçi fiyatlarla yapacak olup, faiz swapı işlemlerinden teminat haricinde hiç bir komisyon ve masraf talep etmeyecektir. Türk Eximbank faiz swapı işlemlerine 9 Temmuz 2018 tarihinde başlayacaktır. Tanıtıcı temel bilgiler Türk Eximbank internet sitesinde ilan edilecektir. 
 
Türk Eximbank ihracatçılarımızın talep ve ihtiyaçları doğrultusunda, faiz ve kur riskini yönetmelerine yardımcı olmak amacıyla, ürün yelpazesini genişletmeye ve alternatifler sunmaya devam edecektir." 

14:0291.038
Değişim :  -0,13% |  -118,54
Açılış :  91.226  
Önceki Kapanış :  91.157  
En Yüksek
91.380
En Düşük
90.695