Erdoğan: Bugün yatırım yapan yarın kârlı çıkacak

24.07.2018 13:01

Son güncelleme : 25.07.2018 09:41

Büyük yatırımcıların muhatabının artık doğrudan Cumhurbaşkanlığı olacağını belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Yatırımcıları ve finans çevrelerini Türkiye`nin geleceğine güvenmeye davet ediyorum. Türkiye`ye bugün yatırım yapanlar, yarın en çok kârlı çıkanlar olacak" dedi.Partisinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin ekonomik anlamda çok yakında önemli kazanımlar elde edeceğini vurgulayarak, "Türkiye'nin geleceğine güvenin" mesajı verdi.
 
Yatırımcılara her türlü kolaylığı göstermeye ve destek vermeye hazır olduklarını dile getiren Erdoğan, Cumhurbaşkanlığında bu  alanda özel ofisler kurulduğunu hatırlattı. Erdoğan, Türkiye'ye bugün yatırım yapanların yarın en kârlı çıkanlar olacağını belirterek, "Tüm yatırımcıları ve finans çevrelerini Türkiye'nin geleceğine güvenmeye davet ediyorum. Büyük yatırımcıların muhatabı artık sadece cumhurbaşkanlığı olacak. Türkiye hedeflerine yakışmayan bu finans fotoğrafından inşallah yakında çıkacaktır" diye konuştu.
 
'100 GÜNLÜK PROGRAM' ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
 
"İç borçlanma vademizin halen yüzde 70 civarında olması piyasaların Hazine'ye olan güveninin işaretidir" diyen Erdoğan, "Merkez Bankası rezervleri bayağı düşmüştü, şu anda 102 milyar dolara çıkarak toparlanmaya başladı" bilgisini paylaştı.
 
Ekonomi yönetiminde beklenen atamalarla ilgili de konuşan Erdoğan, "Üst düzey yöneticilerle ilgili çalışmalarımızı tamamlıyoruz, peyderpey atamalarını gerçekleştireceğiz" değerlendirmesini yaptı. Erdoğan ayrıca, '100 günlük program' çalışmalarının da devam ettiğini duyurdu.
 
Erdoğan'ın konuşmasından diğer satır başları:
 
- Terörle mücadelede ihtiyaç duyulan yeni düzenlemeler Meclis tatile girmeden hayata geçirilecek.
 
- Türkiye'yi bir daha bedelli kanunlarına ihtiyaç duyulmayacak bir askerlik sistemine kavuşturacağız.
 
- Milletimizin askerlikten bağının tümden kopmasını da doğru bulmuyoruz.
 
- Hem tüm vatandaşlarımıza temel askerlik eğitimini verebileceğimiz, hem de TSK'nın gücünü uzmanlığa dayandıracağımız bir sistem üzerinde çalışıyoruz.
 

12:5990.951
Değişim :  -0,23% |  -205,54
Açılış :  91.226  
Önceki Kapanış :  91.157  
En Yüksek
91.380
En Düşük
90.695