`Türk firmaları IFA Fuarı`nda yoğun ilgi gördü`

12.09.2015 12:46

Son güncelleme : 12.09.2015 17:56

TET Yönetim Kurulu Başkanı Ebiçlioğlu "Teknoloji devlerinin buluşma noktası olarak nitelendirilen Berlin`deki IFA Fuarı`na katılan Türk firmaları yoğun ilgi gördü" dedi.Elektrik Elektronik ve Hizmet İhracatçıları Birliği (TET) Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Kemal Ebiçlioğlu, IFA Fuarı'nın bu yıl en dikkat çeken ülkelerinden birinin Türkiye olduğunu söyledi.


TET'ten yapılan açıklamaya göre, teknoloji devlerinin buluşma noktası olarak nitelendirilen Almanya, Berlin'deki IFA Fuarı'na katılan Türk firmaları yoğun bir ilgiyle karşılaştı.


Türkiye'den 25 firmanın bireysel olarak katıldığı IFA, bu yıl ilk kez 20 şirketin temsil edildiği TET milli katılımına da ev sahipliği yaptı.


Beyaz eşyada akıllı teknolojilerin ön plana çıktığı fuar, yan sanayide hizmet veren firmaların yeni trendleri yerinde görmeleri ve başta Avrupa olmak üzere dünyanın dört bir yanından katılan üreticilere kendilerini tanıtma fırsatı sundu.


Ebiçlioğlu, tüm dünyanın yakından izlediği IFA Fuarı'nın bu yıl en dikkat çeken ülkelerinden birinin Türkiye olduğunu vurguladı.


Tüketici elektroniği ve beyaz eşya sektörlerindeki yeni teknolojilerin sergilendiği, firmaların teknoloji showu olarak niteleyebilecekleri IFA'nın, her yıl yenilikçi ürün ve markalara ev sahipliği yaptığını aktaran Ebiçlioğlu, "Bu yönüyle teknoloji dünyasına yön veren IFA'da ilkini düzenlediğimiz ve beyaz eşya yan sanayisinden 20 firmamızın yer aldığı milli katılım organizasyonunu çok önemsiyoruz" ifadelerini kullandı.


Ebiçlioğlu, dünya akıllı ev teknolojilerini ve nesnelerin internetini konuşurken, Türk yan sanayisinin de ürün ve teknolojileri ile ana sanayileri destekleyecek kapasiteye sahip olduğunun görüldüğünü dile getirdi.


Bu arada IFA'nın açılış gününde, Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi H. Avni Karslıoğlu, TET milli katılımında yer alan firmaları tek tek ziyaret ederek bilgi aldı.


Koç Holding Yönetim Kurulu Şeref Başkanı Rahmi Koç, Koç Holding Üst Yöneticisi (CEO) Levent Çakıroğlu, Arçelik CEO'su Hakan Bulgurlu, Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu ile Zorlu Holding CEO'su Ömer Yüngül, fuarda TET standını ziyaret etti.


TET standında katılım gösteren 20 firmayı ziyaret ederek firma temsilcileri ile görüşen iş adamları, ilk kez yapılan milli katılım organizasyonu ve fuarla ilgili yorumlarını da aldı.

 

17:5891.157
Değişim :  0,51% |  459,91
Açılış :  91.032  
Önceki Kapanış :  90.697  
En Yüksek
91.419
En Düşük
90.591