Ünlü baklavacıya FET֒den tutuklama talebi

28.10.2016 14:50

Son güncelleme : 28.10.2016 17:57

FETÖ`nün darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan Serdar Seyitoğlu, tutuklanması talebiyle hakimliğe sevk edildi.Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin  ardından başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan iş adamı Serdar  Seyitoğlu, tutuklanması talebiyle hakimliğe sevk edildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu  savcılarından Gökalp Kökçü tarafından yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına  alınan Seyitoğlu, emniyetteki işlemlerinin ardından Çağlayan'daki İstanbul Adalet  Sarayına getirildi.

Soruşturmayı yürüten savcılığa ifade veren Seyitoğlu, ''silahlı terör  örgütüne üye olma'' suçundan tutuklanması talebiyle hakimliğe sevk edildi.

GÜLEN'DEN "ÖDÜL"

Savcılığın sevk yazısında, Seyitoğlu'nun, Gaziantepli Habeş Seyitoğlu  Baklava şirketinin ortağı ve genel müdürü olduğu vurgulanarak, şüphelinin  "himmet" adı altında iş adamlarından para toplayıp örgüte aktardığı ve toplanan  paraların büyük rakamlara ulaşması nedeniyle örgüt elebaşısı Fetullah Gülen  tarafından kendisine ödül olarak plaket, takke, seccade ve tespih gönderildiği  ifade edildi.

Şüphelinin amcası ve şirket ortaklarından iş adamı Mustafa  Seyitoğlu'nun da aynı FETÖ soruşturması dosyasından tutuklandığı anımsatılan  yazıda, Serdar Seyitoğlu'nun ifadesinde örgütsel bağlarını ve eylemlerini  anlatmaktan imtina ettiği, etkin pişmanlıktan faydalanmak istemediği yer aldı.

Sevk yazısında, bu nedenlerle Serdar Seyitoğlu'nun atılı suçu  işlediğine dair kuvvetli suç şüphesi taşıdığı belirtilerek, tutuklama nedeninin bulunduğu kaydedildi.

ETİKETLER
17:5891.157
Değişim :  0,51% |  459,91
Açılış :  91.032  
Önceki Kapanış :  90.697  
En Yüksek
91.419
En Düşük
90.591