Draghi`den faiz açıklaması!

18.03.2016 08:40

Son güncelleme : 18.03.2016 10:45

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Draghi, faiz oranlarının düşük veya daha düşük kalmasını beklediğini açıkladı.Avrupa Merkez Bankası Başkanı Mario Draghi'den yeni bir faiz açıklaması geldi.

Draghi, faiz oranlarının şu anda ve kayda değer bir zaman için düşük veya daha düşük kalmasını beklediğini bildirdi.

AB liderlerine ekonomik görünüme ilişkin olarak Brüksel'de bilgi veren Draghi, "Yönetim Konseyi faiz oranlarının uzun bir zaman için ve varlık alım programı sona erdikten sonra da cari seviyede veya daha düşük seviyelerde kalmasını bekliyor" diye konuştu.

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Mario Draghi, Avrupalı liderleri ekonomide büyümeyi artırmak için para politikasının tek başına yeterli olmayacağı konusunda uyardı ve hükümetlerin yapısal reformlar yoluyla üzerlerine düşeni yapmaları gerektiğini ifade etti.

Draghi, AB liderlerine yaptığı sunumda, "Geçtiğimiz birkaç yılda ekonomide toparlanmayı yönlendiren tek şey para politikası oldu, ancak para politikası Euro Bölgesi ekonomisinin bazı temel yapısal zayıflıklarını düzeltemez. Bu nedenle yapısal reformlara, kamu yatırımlarına ve düşük vergilere ihtiyaç var" diye konuştu.

Liderlerle görüşmesinin ardından gazetecilere de bilgi veren Draghi, "Ekonomi, yavaş bir ivmeyle de olsa toparlanıyor. Ekonominin çeşitli parçalarında iyileşmelerin işaretlerini görüyoruz. Ancak riskler aşağı yönlü olmaya devam ediyor ve bu risklerin bazıları yoğunlaşıyor" dedi.

17:5891.157
Değişim :  0,51% |  459,91
Açılış :  91.032  
Önceki Kapanış :  90.697  
En Yüksek
91.419
En Düşük
90.591