IAEE elektrik kesintilerini ele alacak

20.05.2016 11:49

Son güncelleme : 20.05.2016 12:23

Merkezi ABD’de bulunan Uluslararası Enerji Ekonomisi Birliğince (IAEE) Türkiye’de düzenlenecek Elektrik Piyasası Yaz Okulu`nda elektrik kesintileri ele alınacak.Merkezi ABD’de bulunan Uluslararası Enerji Ekonomisi Birliğince (IAEE) Türkiye’de düzenlenecek Elektrik Piyasası Yaz Okulu'nda elektrik kesintileri ele alınacak.

IAEE Türkiye Ofisi'nden yapılan açıklamada, bu yıl ikincisi 25-28 Mayıs'ta İstanbul’da gerçekleştirilecek Elektrik Piyasası Yaz Okulu'nda, Norveç, İtalya, Almanya ve Portekiz gibi ülkelerden yönetici ve uzmanlar tarafından sunumlar yapılacağı belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen IAEE Başkanı Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu, Almanya, Şili, ABD ve Portekiz gibi ülkelerden yaz okulu için kayıt başvuruları geldiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Enerji alanında deneyimli isimler elektrik piyasasındaki regülasyon işleyişini ayrıntılarıyla, yurt dışı örnekleri, uygulamaları ve vaka analizleri ile 4 gün boyunca anlatacaklar. Ülkemizde son dönemlerde yaşanan elektrik kesintileri ile gündeme gelen karşılanamayan elektriğin maliyetini, güvenilirlik, karbon fiyatlama ve yatırım konularını da bu eğitimde masaya yatıracağız. Elektrik piyasasına ve fiyat oluşumuna ilişkin dinamikleri tüm yönleriyle anlatacağız, kredi risklerini de ortaya koyacağız. Bir nevi elektrik piyasalarının röntgenini çekeceğiz."

Açıklamada, yaz okuluyla ilgili ayrıntılı bilgi almak isteyenlerin, iaeesummerschool@gmail.com adresine başvurabilecekleri de kaydedildi.

17:5891.157
Değişim :  0,51% |  459,91
Açılış :  91.032  
Önceki Kapanış :  90.697  
En Yüksek
91.419
En Düşük
90.591