İş dünyası terör saldırısını lanetledi!

18.02.2016 13:30

Son güncelleme : 19.02.2016 09:29

İş dünyası dün akşam saatlerinde Ankara`da meydana gelen terör saldırısını kınadı.Ankara'da dün akşam saatlerinde askeri servis aracı geçişi sırasında bomba yüklü araç saldırısı üzerine iş dünyasından açıklamalar geldi.

MÜSTAKİL SANAYİCİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ (MÜSİAD):

"MÜSİAD olarak, Ankara’da düzenlenen bombalı saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet ve yaralılara da acil şifalar diliyoruz. Bu ve benzer saldırılar karşısında millet olarak dimdik ayakta duracağımıza olan inancımızı bir kez daha tekrarlarken acılı ailelere de sabırlar diliyoruz. Bilinmelidir ki, terörün dili, dini, ırkı, mazereti olmaz. Geçmişteki fırtınaları nasıl atlattıysak bugün de atlatacağız. Milletimizin başı sağ olsun."

MÜSİAD ardından Diyarbakır saldırısı için de açıklamada bulundu:

"MÜSİAD olarak, dün akşam saatlerinde Ankara’da ve bu sabah saatlerinde Diyarbakır’da düzenlenen alçakça saldırıları şiddetle kınıyoruz. Terörün dili, dini, ırkı ve mazereti yok. Terörün her türlüsünü lanetliyoruz. Biz millet olarak yaşanan tüm olaylarda dimdik ayakta kaldığımızı hep gösterdik. Bilinmelidir ki, yine ayaktayız ve teröre karşı etkin mücadelemiz devam edecek.Yaşanan hain saldırılarda verdiğimiz kayıplar canımızı acıtıyor. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet ve yaralılara da acil şifalar diliyoruz."

TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ (TOBB):

"Ülke olarak hep beraber bu çirkinliklerin ve aşağılık saldırıların karşısında duracağız. Vicdanlar, terörden medet umanların insanlık dışı saldırılarını affetmeyecektir."

TÜRKİYE İŞVEREN SENDİKALARI KONFEDERASYONU (TİSK):

“Ankara’da meydana gelen terör saldırısı işverenler olarak bizleri büyük bir üzüntü ve infiale sevk etmiştir. Bu gibi saldırılar Ülkemizin birlik, bütünlük ve beraberliğini hedef almakta ve toplumda endişe ve güvensizlik yaratmayı amaçlamaktadır. Milletimiz bu gibi saldırılarla sarsılmayacak kuvvetli bağlara sahip olduğundan terör örgütleri amaçlarına ulaşamayacaktır. Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Camiası olarak saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.”

İSTANBUL TİCARET ODASI (İTO):

"Bu saldırı cana kıymanın ötesinde, devletimizin terörle mücadele kararlılığını artırmaktan başka hiçbir işe yaramayacaktır. Bütün varlığımızla devletimizin ve kahraman Ordumuzun yanındayız."

ANKARA TİCARET ODASI (ATO):

"Terör saldırısını gerçekleştirenler ve onları destekleyenler dün olduğu gibi bugün de amacına ulaşamayacaklar. Türkiye Cumhuriyeti Devleti tüm terör örgütleriyle mücadelesini kararlılıkla sürdüreceği gibi, Türk halkı da birlik ve beraberliğini koruyarak terörün karanlık yüzüne prim vermeyecektir. Dün Ankara’da ve önceki günlerde tüm Türkiye’de yaşanan saldırılarda hayatlarını kaybeden Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet personeliyle vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum.”

TÜRKİYE İŞADAMLARI VE SANAYİCİLER KONFEDERASYONU (TUSKON):

"Ankara'da gerçekleşen menfur saldırıyı tüm kalbimizle lanetliyoruz. Hayatını kaybeden Türk Silahlı Kuvvetleri'nin kahraman askerlerine ve vatandaşlarımıza Cenab-ı Hakk'tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz."

TÜRKİYE GENÇ İŞADAMLARI DERNEĞİ (TÜGİAD):

"Ne yazık ki bu alçakça ve kalleşçe saldırılardan sonra açıklama yapmaktan başka bir şey elimizden gelmiyor. Türkiye kendisini esir almaya çalışan teröre karşı birlik ve beraberliğini korumalıdır."

TÜM SANAYİCİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ (TÜMSİAD):

"Dün akşam saatlerinde Ankara’da meydana gelenalçakça ve hain terör saldırısından bütün milletimizle beraber derin bir üzüntü duyduk. Öncelikle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Yüce Mevla’dan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyoruz. Son aylarda, Kadim Medeniyetimizin bizlere manevi hediyesi olan değerlerimize, birlik ve kardeşliğimize ve bu toprakların güzel insanlarının huzurunu bozmaya yönelen terör saldırılarıyla maalesef karşı karşıya bulunmaktayız. Bizim medeniyetimizde Türk, Kürt, Çerkez, Abaza, Gürcü, Alevi, Sünni Arap ya da azınlık yoktur. Bizim medeniyetimizin özelliği, gerektiğinde tüm kimliklerimizi bırakıp manevi kardeş olma esasına dayanır. Bu özelliğimiz bizi diğer medeniyetlerden ayıran güçlü ve ayırt edici bir haslettir.

Ayrıca bizim milletimiz tüm kesimleriyle tarihte hiçbir zaman zulümden ve şiddetten yana olmamış aksine insanlığa unutulmaz hizmetlerde bulunmuş ve bugün de hala bulunmaya devam etmektedir. Zor günlerden geçtiğimiz kamuoyunca malumdur. Dün yaşanan hain saldırı başta olmak üzere geçtiğimiz aylarda yapılan menfur saldırılar toplumumuzun bütün kesimlerine yapılan ve birliğimizi bozmaya yönelik aşağılık terör saldırılardır. Bütün sivil inisiyatifler olarak bizler oynanan oyunun farkındayız. Bir arada yaşama kültürünü önce Arap yarımadasında Asr-ı Saadet’te sonra Endülüs’te, Selçuklu ve Osmanlılarda dünyaya, öğreten gösteren ve yaşatan bir medeniyetin mirasçıları olarak ülkemizde yaşanan bu olaylar karşısında topyekûn bir karşı duruş sergilemeliyiz. Dün yaşadığımız ve Milletimize yönelen alçakça saldırıyı telin ediyor, saldırının faillerinin bir an önce bulunarak hesap sorulmasını, bu saldırın bir daha olmaması için gerekenlerin yapılmasını diliyoruz. Ülkemizin önde gelen Sivil Toplum Kuruluşu olarak üzerimize düşenleri yapmaya devam edeceğimizi yüce Milletimize ve kamuoyuna saygıyla duyururuz."

BİRLEŞTİRİCİ İŞ KADINLARI VE İŞ ADAMLARI KONFEDERASYONU (BİRKONFED):

"Dün akşam 18:31 sularında Ankara’da askeri lojmanların bulunduğu bölgede servis araçlarına bombalı terör saldırısı düzenlendi. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Yüce Allah’tan rahmet, yaralanan vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum. Ülkemize ve milletimize başsağlığı diliyorum, bu çirkin saldırıyı düzenleyenleri şiddetle kınıyorum. Dün akşam saatlerinde Ankara’da askeri servis araçlarımıza yapılan çirkin saldırı, terörle kararlı mücadelemizden duyulan korku ve endişenin işaretidir. İş dünyası olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Sayın Başbakanımızın teröre karşı göstermiş olduğu kararlı mücadeleyi sonuna kadar destekliyoruz. Tüm siyasi partilerin de teröre karşı aynı hassasiyeti göstermesini temenni ediyoruz. Terör sadece Türkiye’nin sorunu değil, bütün dünya ülkelerinin ortak sorunudur. Bu sebeple tüm ülkelerin teröre karşı ortak hareket etmesi, somut adımlar atması ve ellerini taşın altına koyması gerekir. Terör tamamen yok edilip, kesin sonuç alınana kadar operasyonları sürdürmeliyiz. Bütün terör unsurları ile mücadele edecek imkan ve olanağa sahiptir. Terörle mücadele sabır gerektirir. Ankara’da düzenlenen çirkin saldırıyı fırsat bilerek provokasyon yapmaya çalışan şer odakları var. Bu sebeple sağduyulu olunmalı ve devletimizin terörle mücadelede geliştirdiği stratejilerin destekçisi olmalıyız. Unutmayalım ki teröre karşı verilecek en güzel cevap birlik ve beraberliktir. Bu alçak saldırıyı düzenleyenler asla amaçlarına ulaşamayacaktır."

18:052.011
Değişim :  -0,15% |  -3,05
Açılış :  2.008  
Önceki Kapanış :  2.014  
En Yüksek
2.021
En Düşük
1.987
imkb grafik
BIST En Aktif Hisseler18:05
LINK 33,44 28.283.665 % 10,00  
SANEL 9,58 7.694.445 % 9,99  
KGYO 6,86 27.000.860 % 9,94  
ERCB 50,95 94.413.873 % 9,90  
LIDFA 4,89 73.534.804 % 9,89  
18:05 Alış Satış %  
Dolar 13,4300 13,4667 % 0,67  
Euro 15,2449 15,2928 % 0,98  
Sterlin 18,1614 18,2525 % 0,31  
Frank 14,6753 14,7637 % 1,21  
Riyal 3,5713 3,5892 % 0,55  
18:05 Alış Satış %  
Altın Ons 1.830 1.831 -7,50  
Altın Gr. 791 791 1,23  
Cumhuriyet 5.267 5.346 2,00  
Tam 5.241 5.374 0,22  
Yarım 2.533 2.600 0,10  
Çeyrek 1.271 1.300 0,06  
Gümüş.Ons 24,22 24,25 -0,22  
Gümüş Gr. 10,47 10,48 -0,03  
B. Petrol 87,71 87,71 -0,67