Rekabet Kurulu kararları

19.10.2015 16:49

Son güncelleme : 20.10.2015 09:28

Rekabet Kurulu, Muğla Yapı Malzemeleri Sanayi ve Ticaret AŞ hisselerinin tamamının, Limak Batı Çimento Sanayi ve Ticaret AŞ ve lC İçtaş Mühendislik ve Yapı AŞ tarafından devralınması sonucunda ortak girişim kurulması işlemine izin verdi.Rekabet Kurumunun internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Linkplus Bilgisayar Sistemleri Sanayi ve Ticaret AŞ'nin belli oranda hisselerinin Redington Gulf Fze tarafından devralınması işlemine izin verilmesi kararlaştırıldı.

Kurul, Muğla Yapı Malzemeleri Sanayi ve Ticaret hisselerinin tamamının, Limak Batı Çimento Sanayi ve Ticaret ve lC İçtaş Mühendislik ve Yapı tarafından devralınması sonucunda, "Muğla Yapı Malzemeleri Sanayi ve Ticaret AŞ" üzerinde ortak girişim kurulması işlemini onayladı.

Kurul'dan, tüketim malları için polimer bazlı (plastik) konteynırların aynı anda oluşturulup doldurularak, LiquiForm Teknolojisi adıyla yeni bir teknolojinin mülkiyeti ve ticarileştirilmesi amacıyla Amcor Group GmbH ve Sidel Participations SAS tarafından ortak kontrol edilecek LiquiForm/DISCMA üzerinde tam işlevsel bir ortak girişim kurulması işlemine izin çıktı.

Melrose PLC'ye ait Elster'ın Teaford GmbH'nin belli oranda hissesine tekabül eden hisselerinin Honeywell International Inc. tarafından devralınması işlemine izin verildi.

Apollo Capital Management LP iştiraklerince yönetilen yatırım fonları tarafından, Stemcor Holdings 2 Limited, Stemcor Limited ve Stemcor MEIP Limited'in tüm doğrudan veya dolaylı bağlı ortaklıkları ile (Stemcor Trade Finance Limited ile onun bağlı ortaklıkları ve Stemcor Trade Development Limited hariç) devralınması işlemine izin için karar alındı.

Kurul, Bilgitaş Büro Makinaları Sanayi ve Ticaret AŞ'nin belli orandaki hissesinin Kyocera Document Solutions Europe BV tarafından devralınması işlemi ve Parkoteks Kimya Sanayi ve Ticaret AŞ'nin sermayesinin belli oranda kısmını temsil eden hisselerin Brenntag CEE GmbH tarafından devralınması işlemine izin verdi.

 

17:5891.157
Değişim :  0,51% |  459,91
Açılış :  91.032  
Önceki Kapanış :  90.697  
En Yüksek
91.419
En Düşük
90.591