Ünlü holding sahibi kardeşlerden biri serbest!

29.09.2016 10:45

Son güncelleme : 29.09.2016 13:39

FETÖ soruşturmasında Tanrıverdi kardeşlerden İbrahim Tanrıverdi serbest bırakıldı. Recep Tanrıverdi ise gözaltında tutularak sorgusu devam ediyor.Samsun merkezli 8 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, kanun hükmünde kararname (KHK) ile kapatılan Tanrıverdi Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin kurucularından iş adamı Recep ve İbrahim Tanrıverdi'nin de aralarında bulunduğu 6 şüpheli gözaltına alındı. Soruşturma kapsamında gözaltına alınanların sayısı 20'ye çıktı.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince, Samsun, İstanbul, Ankara, Çanakkale, Amasya, Tokat, Kahramanmaraş ve Bilecik'te eş zamanlı operasyon düzenlendi.

İBRAHİM TANRIVERDİ SERBEST BIRAKILDI

Operasyonda kapatılan Tanrıverdi Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin kurucusu iş adamları Recep ve İbrahim Tanrıverdi kardeşler İstanbul'da gözaltına alındı. Soruşturma kapsamında Ankara'da 2, Tokat ve Samsun'da da 1 kişi daha gözaltına alındı.

Tanrıverdi Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı'nın kurucularından İbrahim Tanrıverdi İstanbul'da savcıya ifade verdikten sonra serbest bırakılırken, Recep Tanrıverdi de ifadesinin ardından bu sabah uçağı ile Samsun'a getirilerek İl Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorgusunun sürdüğü belirtildi.

Operasyonda derneğin yönetim kurulu üyeleri Mete Melikşah D, Hüseyin Avni B, Türker Y, İsmail S, Naim U, Murat Y, Metin T, İbrahim Hakkı Ö, Kani A, Levent A, Mehmet D, Tarık Ç, Ömer Ç. ve Cemal K. gözaltına alınmış, şüphelilerin adreslerinde yapılan aramada çok sayıda bilgisayar, CD ve dokümana el konulmuştu.

17:5891.157
Değişim :  0,51% |  459,91
Açılış :  91.032  
Önceki Kapanış :  90.697  
En Yüksek
91.419
En Düşük
90.591