Asya hisseleri yükselişte

23.06.2015 09:19 Asya hisseleri, Yunanistan borç görüşmelerinde anlaşmaya yaklaşıldığı iyimserliği ile yükselişi 4. güne taşıyor

Asya hisseleri, Yunanistan borç görüşmelerinde anlaşmaya yaklaşıldığı iyimserliği ile yükselişi 4. güne taşıyor. Yunanistan’ın kreditörlere sunduğu yeni teklifler anlaşmanın yakın zamana geleceği iyimserliğini destekledi.

MSCI Asya Pasifik Endeksi, Pazartesi günü iki ayın en büyük artışını kaydetmesinin ardından yüzde 0.1 yükselerek Tokyo 09:00’de 148.71 puana geldi. Avrupa ve ABD’de hisse senetleri Pazartesi günü Yunanistan Başbakanı Alexis Tsipras’ın yeni kemer sıkma önlemleri sunmasının ardından değerlendi. Avrupalı liderler Yunanistan hükümetine kreditörlerin ikna edilmesi adına son çabanın gösterilmesi için 48 saatlik süre verdi.

Craigs Investment Partners Ltd. yöneticilerinden Mark Lister, “Kısa vadeli bir çözüme vardılar. Uçurumun eşiğine geldik, ardından son dakikada anlaşma geldi. Şimdi ise rahatlama rallisi görüyoruz. Bunu diğer tarihte de tekrarlayacağız” dedi.