`Bu yıl temettü vermek istiyoruz`

25.11.2015 08:34

Son güncelleme : 25.11.2015 10:55

Bimeks’in İcra Kurulu Başkanı Dr. Ahmed Akgiray, Temettü verip vermemeyi konuşuyoruz. Bu yıl vermek istiyoruz” dedi.Bimeks, Bimeks’in İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmed Akgiray, şirketin hukuki olarak temettü dağıtacak duruma geldiğini ve bu yıl temettü dağıtmak istediklerini söyledi. Vatan Gazetesi'nin haberine göre, Bimeks’in yeni reklam stratejisinin tanıtım toplantısında konuşan Akgiray, “Hukuki olarak ilk kez temettü verebilecek pozisyondayız. Verip vermemeyi konuşuyoruz. Bu yıl vermek istiyoruz” dedi. Bimeks son yıllarda kâr etmesine karşın, geçmiş dönem zararları nedeniyle temettü veremiyordu.

TEKNOLOJİNİN ‘Bİ BİLENİ’

Bu arada Bimeks, “Bi Bimeks’e Sor” reklam kampanyası ile yeni bir pazarlama iletişimi dönemine girdi. Ahmed Akgiray, Bimeks’in müşterisi ile kurduğu sıcak ve samimi ilişki ile teknoloji alışverişinin soğukluğunu kırmak için çalıştığını belirterek şunları söyledi: “Mağazalarımızda ve online mağazamızda 30 bin çeşit bulunuyor. Biz sadece teknolojik ürünler değil, buzdolabından kahve makinesine, mutfak gereçlerinden kişisel bakım aletlerine kadar, müşterimizin evinde ve gündelik yaşamında ihtiyaç duyduğu birçok ürünü sunuyoruz.

Müşterilerimize ihtiyaç duydukları ürünü hızlı ve kolay ulaştırarak alışverişlerinden mutlu olmalarını sağlamak için yeni hizmet paketleri üretiyoruz. Örneğin BiKazançlı hizmetimiz ile müşterilerimizin satın aldıkları ürünlerde oluşan fiyat değişimlerinden korunmalarını sağlıyoruz.”

Bimeks, bu yıl 9 ayda yüzde 27 artışla 4.86 milyon lira net kâr açıkladı. Akgiray, mevcut durumda 140 olan mağaza sayısının ise gelecek yıl 150’ye ulaşmasını planladıklarını söyledi.

Bimeks’in yeni reklam filminde ünlü tiyatro oyuncusu Salih Kalyon rol alıyor. Bimeks Yönetim Kurulu Başkanı Murat Akgiray, İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmed Akgiray ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Arif Bayraktar yeni kampanyayı tanıttı.

17:5891.157
Değişim :  0,51% |  459,91
Açılış :  91.032  
Önceki Kapanış :  90.697  
En Yüksek
91.419
En Düşük
90.591