Genç girişimcilerden Nefes Kredisi`ne destek

01.04.2018 11:42

Son güncelleme : 02.04.2018 08:53

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD) Başkanı Nezih Allıoğlu, "Nefes Kredisi`nin hacminin genişletilmesi KOBİ`lere can suyu olacak, ekonomik büyümeye katkı sağlayacak, piyasaları canlandıracak." ifadesini kullandı.AA

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD) Başkanı Nezih  Allıoğlu, yazılı açıklamasında, "Nefes Kredisi"ndeki yeni planlamanın  başkentli genç girişimcileri memnun ettiğini bildirdi.

KOBİ'lere can suyu olacak yeni kredi planlamasının, ekonomik büyümeye  de önemli katkı sağlayacağını, piyasaları canlandıracağını vurgulayan Allıoğlu,  Başbakan Binali Yıldırım ve ilgili bakanlar başta olmak üzere hükümete ve Türkiye  Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'na teşekkür etti.

Allıoğlu, yeni planlamadan memnun olduklarının altını çizerek, "Hacmi  7,5 milyar liraya çıkarılan Nefes Kredisi, esnek ödeme seçenekleriyle de küçük ve  orta ölçekteki işletmelere soluk aldıracak. Geçtiğimiz yıl sayısız işletmeyi dar  boğazdan kurtaran Nefes Kredisi, bu yıl da işlevini yerine getirecektir."  değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye'deki işletmelerin yüzde 95'inden fazlasının KOBİ niteliğinde  olduğunu hatırlatan Allıoğlu, şunları kaydetti:

"KOBİ'lerin en büyük sorunu finansmana erişimde karşılaştıkları  zorluklardır. Çeşitli kurum ve kuruluşların işletmelere dönük hibe, teşvik ve  destekleri varsa da yeterli değildir. Ekonomi yönetiminin bu hibe ve teşvikler  dışında sağladığı destekler büyük önem taşıyor. Yeni dönemde hacmi artırılan,  geri ödeme koşulları kabul edilebilir olan Nefes Kredisi işletmeleri  rahatlatacağı gibi üretim artışı, yatırım ve ihracat yoğunluğunda da ciddi  faydalar sağlayacak. Sonuçta sadece özel sektör değil, ülkemiz ekonomisi  kazanacak, büyümede yakalanan ivme devam edecektir. Reel sektör için elini taşın  altına koyan herkese yürekten şükranlarımızı sunuyoruz."

15:0891.435
Değişim :  0,31% |  278,25
Açılış :  91.226  
Önceki Kapanış :  91.157  
En Yüksek
91.497
En Düşük
90.695